Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kardkovacsi

    senior tag

    válasz MrZed001 #9248 üzenetére

    A. Mint írtam már a 37 forintos ár mellett még a normál fejlesztések is nehezen mennek nemhogy a ilyen extrák, hogy akkupakk telepítése. Abszolút nem várható el a szolgáltatótól.
    B. 500 EV vicc kategória országos szinten. Főleg ha azt nézed, hogy 50 km-et megy egy nap átlag a magyar. Az konkrétan 500 kWh. Pár nagyobb HMKE megtermeli egy napsütéses tavaszi napon. Én szoktam nézni, az autóm töltője 10A-es. Amikor a 7.26-os rendszer fullba tolja akkor 3x10A-el nyomja, még ha le is "fogok" egy fázist marad még kettő ami ontja magából az áramot.
    C. Ismerem, csak mint mondtam már többször, ha süt a nap mindenütt süt a nap és jön a negatív ár mint idén áprilisban. Viszont egy ponton semmit nem fogunk tudni csinálni az árammal és lehet könyörögni a lakosságnak, hogy ugyan már kapcsolja le a HMKE-t mert különben komoly bajok lesznek Pakson.
    D. Ez működhet, egy ideig de szerintem a vezérelt áram sem jelentős tétel országos szinte. Főleg, hogy elég kevés helyen van, újakat nem is építenek ki manapság.
    E. Lesz vagy nem :) jelenleg nincs.

    Még egyszer nem kell a másik oldal ami jelenleg nincs. Ezek mind működőképes dolgok amiket írsz csak pénz kéne hozzá. Szerinted a 2014-es rezsicsökkentés után "zöld" címszó alatt hajlandóak lennének a népek elfogadni a 60 forintos áramárat? Mert ehhez valószínűleg az kéne.

Új hozzászólás Aktív témák