Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 4D4M

    aktív tag

    válasz VaZso #54305 üzenetére

    Az azért nagyban hozzájárul a problémához, hogy a szakzsargon még adós a szigetüzem és az anti-islanding protection éles megkülönböztetésével a nyelvben (is).

    ...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

  • MrZed001

    tag

    válasz VaZso #54305 üzenetére

    "Szolgáltató szempontjából, ami balesetvédelmi szempontból lényeges, hogy ne okozzon a rendszered veszélyes helyzetet a szolgáltató hálózatán"

    Pontosan így van, de azért jót szoktam mosolyogni ezen :)
    Egyrészt áramtalanítás után első a rövidre zárás.
    Másrészt usereknek van 5, max 10kW szigetüzemű inverterük.
    Ez éppen elég arra, hogy mondjuk egy üzemi 2(-4)kW-ot fogyasztó elektromotort elindítson.
    Szóval jó esetben (jó tervezéssel) azt az egy házat ki tudja szolgálni. (rosszal még azt se)
    És még akkor is indíthat valaki egy kávéfőzőt, vagy hajszárítót ... ami már lecsapja túlterheléssel.
    Ezt kiengedve trafókörzetbe ... ugye nem kell ecsetelni, hogy nem egy 300kVA-s trafó.
    Azonnali túlterheléses leállás.
    És ha trafó is működik ... hát közel sem egy Paks.

    De hogy véletlen se történhessen ilyen, több évtizede minden szigetüzemű (UPS) inverter kötelező része az anti islanding protection.
    Egyetlen esetről sem hallottam, hogy ennek lett volna bármiféle meghibásodása és bárhol, bárkiben, bármilyen kárt tett volna.
    Pedig azért milliós darabszámban lett gyártva ez idő alatt, és olyan kevésbé elit helyeken is tömegesen használják mint Afrika, távol kelet.

    Ha pedig user hülye és fordítva köti be invertert (AC_ki oldalt köti hálózatra AC_be helyett) ... nos, az inverter amint hálózati áramot kap pár ms alatt egy füstpamacs kíséretében eltávozik az örök villanyvadász mezőkre.
    Igen, ilyen invertert már láttam :D

    Szóval egyrészt érthető és jogos a szolgáltató igénye
    Másrészt köszönjük, de évtizedek óta kikerülhetetlenül ki is van elégítve.
    Sőt több esetben logikailag értelmetlen, hisz egy aksitöltő nem fog visszafele táplálni például.

    Keverik a termelő rendszerekkel ...

Új hozzászólás Aktív témák