Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz biker #5404 üzenetére

    Nkm-nel vagyunk (oda raktak t-home-tol automatikusan), de elmu teruleten, igy kerult fel 19.nov.15-en a napelemrendszer. Tobbszor felhivtam az nkm-et, hogy 1. mi van a szerzodessel (mai napig nincs meg, tobb mint fel eve, bar szerintuk "csak" bo 1.5 honappal kesobb kuldtek mint eletbe lepett) 2. mit kell tennem hogy atalljanak eves nov15-s szamlazasra, azt mondtak automatikusan igy lesz. Me'g neki is alltunk elhasznalni (pl. infraszauna) a leendo felesleget.
    Erre majusban kijott egy 30e-es szamla. Es me'g oruljunk, hogy csak ennyi, mivel mi marc.9 ota a virus miatt nem ingazunk 2 elektromos kocsival hanem csak heti 1x a kozelebbinel is rovidebb bevasarlasi tavokra -- ha normal fogyasztas lett volna, akkor ez biztos 100e, sot inkabb 150e felett lenne. Kozben meg a rendszer tul fog termelni, mar csak 145 kWh hianyzik (az is inkabb mert eleg gyenge napok voltak az utobbi ket hetben, mara mar azt hittem meglesz, majus 29-en volt 450kWh a hiany). Csakhogy jelenleg a havi aramszamla haromszorosat fizetjuk a hitelbe amibol a rendszer fele finanszirozva lett, es azert vallaltuk be, merthogy cserebe aramszamla nem lesz.
    Igazabol ki tudom fizetni a 30e-et (bar nem pozitiv szamlaegyenlegbol de megoldhato), ami engem zavar hogy totalis kaosz van az ugyintezes korul, es mindenkit meg fognak szivatni, nem csak engem. Na ezert (vedd ugy hogy fogyasztovedelmes enem) nem akarom rajukhagyni. Meg mert tenyleg gorgetnenk magunk elott egy szemetkedesbol kiallitott szamlat.
    Elmu nekem is volt hogy kuldozgetett kulon keres nelkul 5e-et kesedelmes valaszert ketszer is, itt most a korabbiakat nem tudom, maj.29-tol benne vannak a 15 napban, de majd megnezem. Amugy ok me'g nov.16-an nullara alltak, szoval eddig nem volt gond, csak az eves leolvasasra akkor mondtak volna elore, hogy mit kell csinalni a modositashoz, vagy hogy nem ugy lesz ahogy mondjak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák