Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • __Zs__

    tag

    válasz axioma #5208 üzenetére

    Teljesen jogos, amit írtál, olyan szempontot is behozva a vállalkozás/kivitelező oldalán, ami nekem eszembe sem jutott. Látszik, hogy alkalmazottként élem a világom, nem pedig a piacon másokkal versenyezve minden üzletért. :)
    Én egyébéként úgy gondoltam, hogy készrejelentés után egyből lehívhatja az MFB-s konkstrukcióba ajánlott vállalási árat (minusz önerő), ami nem hónapok alatt ér oda hozzá. És hogy a pénze sem áll az adott árajánlat és aláírt szerződés után az én rendszerem anyagaiban, mert vagy prompt veszi őket a piacról, amikor be kell építenie, vagy rendelkezik pufermennyiséggel n kWp rendszer megépítésére, amihez akkor nyúl, amikor egy-egy meló fizikailag indítható: a kp-s kvázi azonnal, az MFB-s meg némi időbeli csúszással.

    Örülök, hogy ismét tanulhattam valamit, és szélesedhetett a látóköröm! :R

    Egyébként az említett filózófiádat én is osztom, csak a konkrét esetre írtam, hogy akár úgy is megoldható lenne, de mivel úgy is MFB-s hitellel megy az egész, és jó eséllyel sikerül majd olyan kivitelezővel megegyeznem, ahol nincs MFB-nemMFB árkülönbözet, ezért végül is az egész csak egy gondolatkísérlet volt. :)

    Üdv': __Zs__

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák