Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petakpa1

    őstag

    válasz heti #35289 üzenetére

    Köszi a megerősítést.

    Végülis úgyis kijön a matek, hogy teljes bruttó 192 kWh termelésemből levonva teljes 162 kWh fogyasztásomat akkor pont 34 kWh hálózatra betáplálás adódik :).

    Megnyugodtan, hogy jó döntés volt a napelemrendszer. :DD

    MVM az óracsere napján a régi órán leolvasott záró mérőállást már ki is számlázta nekem. Azt már rendeztem is.

    Következő diktálás 10.15-10.21. között lenne esedékes, de itt már nem szeretnék sem diktálni, sem fizetni semmit, hanem az a tervem, hogy MVM Next (ex ELMŰ) weboldalára saját adataimmal bejelentkezve a Számlaügyek / Részfogyasztás módosítás a menüpontban az éves mértékadó fogyasztásomat lemódosítom 0 kWh-ra most azonnal.
    Jól teszem ezt? Ezt kell tennem?

    Aztán ha az éves leolvasásomkor netán mégis az lenne, hogy többet vételeztem, mint betápláltam akkor majd azt kiszámlázzák 1 összegben. (De nem számítok erre, éves szinten többnek kell lennie a betáplálásnak mint a vételezésnek, ha egy ilyen borongós szeptemberben nettó betápláló voltam.) Van klímánk de alig alig használjuk, így nyáron nagyon sok termelés összejön majd. Ha a szaldó megszűnik, az már más helyzet lesz persze...

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Új hozzászólás Aktív témák