Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Janusz001

    őstag

    válasz jeriko2 #2754 üzenetére

    Amúgy félelmetes mennyire tré rendszerekkel dolgoznak a szolgáltatók.
    Tavaly a nagy T -nél hűségidőn belül felfele módosítottam a csomagomat telefonos üf. -en keresztül, volt már rá példa, nem volt gondom. Következő számla mellé kapom a kötbért, mert hűségidőn belül csomagot váltottam, nem 10e -s nagyságrend. Hívom az üf. -t, azt mondta semmi gond, igazam van, rendszerhiba, javítja. Eltelik még egy hónap, kapom a felszólítást, hogy rendezzem a számlatartozást a kötbérrel kapcsolatban. Megint telefon, akkor meg azt mondta az ügyintéző, hogy ez van, ez jogos, "meg az apátok ***sza" mondom, máskor nem volt kötbér, miért is lett volna, többet fizetek magasabb csomagért, ráadásul újabb hűséget vállaltam. Aszondja ez van, nem tud segíteni, be kell fizetni, nem lehet sztornózni. Ekkor mentem be személyesen, ott is elmondták ugyanezt, hogy be kell fizetni annak ellenére, hogy nem jogos, mert nem tudják sztornózni, majd a kövi számlákban jóváírják. Befizettem, 5 hónap alatt le is ketyegett, de aki mondjuk hirtelen nem tud ennyit kiperkálni, azzal mi van? Kikötik a szolgáltatást, késedelmi kamat, stb. ,mert szar a rendszerük?

    Másik eset, NKM gáz, havi diktálósok vagyunk/voltunk, nyáron kimaradt 2 hónap a bediktálásból, ezután már nem tudtam diktálni, átkerültünk átalányba az előző évi számlák alapján. Mondom ügyintézőnek, hogy rakjon vissza haviba, mert most vagyunk túl pár millás energetikai beruházáson, amivel pont a gáz egy részét szeretnénk kiváltani. Nem lehet, majd a kövi éves leolvasás (május) lesz pár hetem módosítani. Anyátok, a túlfizetésem meg úgysem adjátok vissza, majd megint kapom a nullás csekket.

  • jeriko2

    tag

    válasz jeriko2 #2754 üzenetére

    Tegnap este megnéztem, a számlázásos sztorinál elrontottam, júliusban olyan számla jött, ami már az új órára vonatkozott (gyári szám stimmelt), de becsült mérőállással (holott GSM-en le tudják olvasni), és addig az időpontig számlázva, amikor februárban kijött a leolvasó. A visszatáplálásról viszont nem volt benne semmi, így 30e Ft körüli összeget kellett volna fizetnem a fogyasztásért. Na ezt nem tudom hogyan tudták így összehozni.

    Az éves leolvasásom viszont december elején lesz, tehát nem akkor, mikor cserélték az órát (nov. 20) - ez volt a korábbi években is.

  • canniball

    nagyúr

    válasz jeriko2 #2754 üzenetére

    Ez nem semmi! De nem is értem a dolgot. Én is Elmű területen élek, az òracsere után felhívtam őket hogy kérjem az éves elszámolást és minden flottul ment, se plusz csekk se egyéb keverés nem volt.
    Nemrég hívtam őket megint mivel a túltermeléses igénylőlap kitöltésével kapcsolatban volt kérdésem, azt hittem hogy a (gondolom) nem mindennapi kérdés miatt majd ide-oda fognak kapcsolgatni, ehelyett az első hölgy aki felvette a telefont gondolkodás nélkül tudta a választ.

    Ezek alapján vagy nekem van nagy mákom velük vagy neked nagyon nincs (ami azért meglepő, mert nekem nem szokott lenni :D ).

    #2764
    "...ez csak egy adminisztratív időpont, amit nem lenne olyan bonyolult arrébb tenni."
    Erre nekem e-mailben azt írták, hogy területekre van osztva a leolvasás időpontja és egy területen belül mindenkinek ugyanakkor van. Gondolom így jön ki nekik, hogy egyenletes legyen a számlázással kapcsolatos terhelés.

    [ Szerkesztve ]

    https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Új hozzászólás Aktív témák