Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Geresics #201 üzenetére

    Na akkor gyorsan reagálnék, csak azokra, amikre azt írtad, hogy hamis (szerinted):

    "Egyáltalán nem térül meg," - hamis. Olvasd el kérlek itt miket írtam. :K

    Nem olvasom, mert tudom, hogy nem térül meg. És a szakemberek is tudják, többel beszéltem már erről. Tudják, de nem mondhatják, hogy ne vedd meg. Akik megvették, azok is pontosan tudják (már), hogy csak a támogatás miatt érte meg megvenni, ha nem lett volna rá, akkor ráfizettek volna... nem is kicsit. Nem kisujjból szívom, effektíve elbeszélgetéseink alapján.

    "10 év vicc kategória" - hálózatra visszatáplálásnál nem az, bár ez is méretfüggő,... Egyszerű matek.) :K

    Szépen meg is adtad magadnak a választ. Bizony, méret függő, a méret pedig pénz függő... és itt horror összegekről beszélgetünk, sok millióról, nem filléres különbségekről ám! Mikorra is fognak ezek megtérülni? Minél nagyobb a rendszered, annál később... Jaja, valóban egyszerű matek! :C

    "ez alatt az akkumulátorokat 3-4-szer kell kompletten lecserélni" - ha autó-akkut használsz, akkor mindenképp. A solar-akkuk arra vannak kitalálva, hogy bírják

    Ahha, nagyon szuper! Darabja mennyi is? 40 rugó alaphangon! 60-70e Ft/db sem ritka. Tényleg nagyon megéri. :D

    "24 órás üzem elképzelhetetlen, tehát mindenképpen kell mellé hálózati áram" - igaz. Viszont éves szaldós elszámolás miatt nem is kell... amit nappal/nyáron megtermelsz, azt éjjel/télen lefogyasztod. Villamostanilag ez persze nem igaz, de könyveléstechnikailag igen."

    Szuper! Ez annyira jól hangzik, hogy máris rohanok napelemes rendszert venni pár tízmilláért! Totál ráfizetés lesz, de majd a könyvelőm rendezi! :C

    A felhasznált energiamennyiségnek csak töredékét állítja elő a napelem. - hamis. Megoldás: jól kell méretezni a rendszert. Egyszerű matek!

    Várj, rájöttem, nálad a matek szó a pénztárcát jelenti! :D Jól tele lehetsz pénzzel, hogyha neked a "méretezés"-sel együtt járó pár (akár tíz)milliós különbségek egyszerűen csak számítási műveleteket jelentenek! Gratula! :C

    "ha valaki - pl. állam bácsi - kifizeti egy részét, vagy az egészet" - sosem fogom megérteni, hogy emberek miért várják el, hogy helyettük fizessenek ki mások valamit.... Ettől függetlenül időnként bedobnak egy-egy pályázatot, épp most is van. Lehet próbálkozni...

    Na most akkor egy pénzéhes majom vagyok, vagy most akkor pályázzak? Mit akarsz? Döntsd el! Egyébként meg nem kicsit értetted félre a mondatot, nyilván nem szándékosan... :D

    "annyi pénzért nem 10 évig, hanem 20 évig inkább az áramszámlát fizetem" - szíved joga. De mennyi pénzért is?

    Nem is tudom, havi 6e Ft-os villanyszámla megfelel? :D

    egy értéknövelő beruházásról beszélünk, ami növeli az ingatlanod értékét.

    Ahha, értem, tehát ha elszórok pár tiz milkát napelemekre és felszereltetem a tetőmre, csupán mert az menő, meg jól néz ki, akkor máris növeltem az ingatlanom értékét... mennyivel is? Bocs, de láthatod, hogy nem megy nekem a matek! :DD

    "karbantartás, tisztán tartás, stb-stb..." - kérlek, ezekről mesélj egy picit! ...Érdekel? Ezt hívják üzemeltetési tapasztalatnak. Persze Te biztos jobban tudod... :W

    Hát ha esetleg egyszer a kezedbe fognál egy szerszámot és nem csak matekoznál, hanem magad tisztítanád le ezeket, mondjuk a HÓTÓL, amit elegánsan kihagytál a fröcsögésedből, akkor tényleg lenne üzemeltetési tapasztalatod... Így meg csak a szád jár, mert kockás papíron ki tudod "matekozni" a lényeget.

    Bocs, én sem akarlak megsérteni, tényleg, de amiket leírtál, azok hajszál pontosan azok az egetverő butaságok, amik miatt bedől az emberek egy (butábbik) része és rohan napelemet venni. Teljesen összekeveritek ti vállalati emberkék a nagyüzemi és magán felhasználást... Nem baj, egyszer majd tényleg igazatok lesz, amikor a napelemeket már a 3D nyomtatómon fogom kinyomtatni 1 filléres költségen, de addig sajnos megfeszülhetsz, akkor sem lesz igazad és az élet engem igazol. Te meg maradj a mateknál, látom, az a vesszőparipád. :C

    [ Szerkesztve ]

  • HoryThePooh

    aktív tag

    válasz Geresics #201 üzenetére

    Sziasztok!
    Pár kérdés.

    Tervbe van véve egy napelem rendszer otthonra, ha belefér még idén. Vecsés, ház gerince ÉK-DNY irányú.
    Zsindely van fent, de nagyon nem szeretném ha megfúrnák alatta a colos deszkát.
    Van valakinek tapasztalat, az alternatív rögzítési lehetőségekről zsindely tető esetében?

    Vagy ott az udvar, van kb 400-nm szabad felületem hátúl a kertben. Onnan kb 35-40m a villanyóra.
    Mennyire alternatíva egy földi telepítés?

    Volt már egy köröm 2015-ben de akkor nem fért bele a keretbe és nem volt semmi kvázi támogatás. Most ez a 2 x 0% MFB hitel talán meggondolandó.
    Ha valaki már vett fel ilyet és van tapasztalata, megírná? Jöhet privátban is.

    Akkor nekem a 4-5 "maszek" mellet az en.home ajánlata volt még szimpatikus. Főleg, mert A-Z mindent intéztek volna (villanyóra csere, telepítés, adminisztráció), nekem csak a kasszához kellett volna fáradnom.
    Róluk vélemény, kritika esetleg??

    Vecsés, Pest környékén van Ajánlott napelem szerelő cég?

    Köszi és Üdv
    HTP

    The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

Új hozzászólás Aktív témák