Új hozzászólás Aktív témák

  • Borisz76

    veterán

    válasz H-Mano #55254 üzenetére

    Nekem december 6.-n kapcsolták be a rendszeremet.
    100%-s pályázat :
    5 kW Huawei inverter + 5 kW napelem + 10 kWh aksi.
    Éves fogyasztásom 7000 - 8000 kWh

    6 nap működés...ebből 4 napon volt tényleges termelés is a rossz idő miatt. Látszik is , hogy 7-n és 10-n ha volt is termelés...az meg sem jelenik a statisztikában.
    Ez pedig egy összegzés erről a 6 napról :
    Itt egy részletesebb kép :

    A rendszer úgy van beállítva , hogy elsődlegesen a ház fogyasztását szolgálja ki.
    Ha szépen süt a nap, akkor az fedezi a ház fogyasztását.
    A többlet energiát az aksiba tolja.
    Ha az akupack 100%-ra tele van, akkor a többlet megy ki a szolgáltató felé.
    Amint borultabb az idő....bár termel a panel de nem annyit, hogy a ház fogyasztását kiszolgálja, akkor az előzőekben az aksiba termelt energiát is felhasználja.
    Este amikor már a nap nem süt és az aku is lemerült, akkor értelem szerűen a hálózatból veszem az áramot.

    A rossz idő miatt van az, hogy amióta megvan a rendszer még egyszer sem sikerült az aksit 100%-ra feltöltenie.
    Láttam már az APP-ban 18%-t is....de mivel korán sötétedik, így az aksiba tolt energia hamar elfogy és megint a hálózatból vételez.

    Tehát elmondható, hogy ha nem is fedezi - ilyenkor - a ház napi fogyasztását de mindenképpen csökkenti a hálózatból felvett energia mennyiségét.

    Meg hát.....mivel éves szaldóban vagyok és jövő év szeptemberében lesz a leolvasás...így nem is aggódom túl a dolgot !

    Nyárra leszek kíváncsi mikor 7ágra süt a nap .....aksikat feltölti teljesen .....és relatíve későn sötétedik, hogy az esetleges éjszakai fogyasztást hogyan és meddig fedezi.
    ( Nagy kánikulában sokszor éjszaka is megy a klíma mert ha nem tudom magamat kipihenni akkor másnap nincs belőlem semmi...)
    Szóval a kérdés számomra az , hogy a 3 db klímát ( 3 különböző fázisra vannak kötve ! ) el tudja e látni egész éjszaka...
    Ha tippelnem kellene, akkor igen.

    Amúgy 2.5 kW-s split klímák.
    2 db Syen + 1 db Mitsubishi klíma ...szintén 2.5 kW-s de a pontos típusát most nem tudom.

    Hűtőgép + fagyasztó + router + switch-ek + NAS , amik folyamatosan üzemelnek amúgy is.....most is.

    Majd az idő eldönti, hogy mire lesz képes a rendszer.

    Azért biztonsági okokból az E-ON -nál a részszámla nem 0-ra lett állítva , hanem havi 300kWh fogyasztást fogok fizetni.
    Kb 15.000 Ft/hó ...nem szeretnék a szeptemberi éves leolvasás után egyben egy nagy összeget kifizetni. De majd ez is kiderül, hogy sok vagy kevés....

    Köszönöm, hogy végig olvastad !
    Bocs...kicsit hosszú lett.

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Új hozzászólás Aktív témák