Új hozzászólás Aktív témák

  • Siendor

    csendes tag

    válasz PandaMonium #43193 üzenetére

    Hát én klímával fűtök egy kb. hasonló méretű házat (85m2, de a 25m2-es nappali 4.5 m belmagasságú), nálam 3 klíma (nappali+2háló) + 3 fűtőpanel van (előszoba, 2 fürdő) + 1 bojler (hőszivattyús, ergo keveset eszik).

    Erre (pont ma néztem) volt jan 19.-feb. 17 között 859kW a teljes fogyasztás.
    (A klímák 19 ill 21 fokon nappal, 18-19 fokon éjjelre. A bojler 100literes, 45 fokon van és 2en zuhanyzunk vele. Nyilván 4 emberre, napi szintű kádfürdőkre ez sokkal többet is ehet.)
    Mivel a klímák fűtési hatásfoka (ergo fogyasztása) jóval kedvezőbb mint a padlófűtésé meg a fűtőpaneleké, ezért az az 1400kW teljesen normálisnak tűnik. (A fűtés-hűtés nélküli tavaszi/őszi fogyasztásunk ~250kW, ergo a fűtésre + bojlerre megy el kb. 600. Ha ezt megszorzom kb. 2-vel (a klíma takarékossága miatt), akkor az 1200+250 = 1450)

    Szerintem ez kb. OK.

    (Az érdekesség, hogy tavaly dec-jan 1039kW volt, idén csak 629. Ennyivel volt melegebb a tél idén, illetve nyilván a klíma hatásfoka hidegben kezd el esni, ergo jobban nőni a fogyasztás)

    [ Szerkesztve ]

    -= by Siendor =-

Új hozzászólás Aktív témák