Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyogo83

    senior tag

    válasz DigitXT #17908 üzenetére

    Nem tudom milyen mentalitasu szerelo (viszonylag ritkan jarok mind autoval, mind motorral ismeretlenhez), de nalam ha valami ilyen "gubanc" elofordult, akkor meg se fordult a fejukben tolem elkerni a penzt azert amit veletlenul ok tortek/rontottak el.

    Amugy emlekszem anno a 125-os Madison kapcsan beszeltem egy szerelovel, aki a majesty 125/madison 125 Yamaha blokkjabol nagyon sokat latott/szerelt.
    O tanacsolta, hogy ha egyszer akar a hajtokarral, akar a fotengellyel barmi gond van es hozza kel nyulni (ertem ez alatt, hogy megkoszorulni/ tulmeretes csapagyat illeszteni), akkor felejtsem el es vegyek uj fotengelyt.
    Mondta hogy 15 ev alatt jopar helyen probalta megcsinaltatni, de soha a budos eletbe nem lett jo. Nem mindegyik tipusnal fordul ez elo, de pl ez a 125-os yamaha blokkos ilyen.
    Nyilvan ez is tobb osszetevos, hogy vagy a gepmuhely sara, vagy a fotengely anyaga/sulyozasa/illesztese miatt, vagy nincs normalis tulmeretes csapagy, fogalmam sincs. De tobb mas motor/auto fotengelyevel eljatszottam mar ezt a felujitas, tulmeretes csapagy illesztes dolgot es nem volt gond. Mindenesetre nem egy nagyotmondo, kokler csavorol volt szo, csak nem mentunk bele akkor a reszletekbe.

    Akkor utana is neztem, hogy kb 40k-tol mar tudok vadi uj fotengelyt venni, szoval nem valoszinu hogy EN beprobalnam a gepmuhelyes mokat, de nyilvan nalad mas a helyzet, mert majd dupla osszegekrol beszelunk.

Új hozzászólás Aktív témák