Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz X Factor #20078 üzenetére

    Nem, nem ez a helyzet! :) Licencelt az ESXi, és alapvetően CA-val mentünk, mostanában kerül bevezetésre a Veeam. A gond az, hogy van egy fileszerver VM, és erről a napi inkrementál CA mentés mellett készült (eddig) egy Cobian backup job is, mégpedig csak inkrementál, retention nélkül, így volt olyan, hogy hónapokkal ezelőtt módosított fájlt is vissza tudtunk rakni a szerverre. Az egyszerűség kedvéért az adatokat tartalmazó partíciót mentettük admin share útján, hálózaton keresztül. Na, jött egy frissítés, és valamiért azóta nem megy ez a megoldás, báármit is próbáltam az utóbbi napokban. Ezért került képbe a talonban lévő Macrium Reflect Server virtuális gép licenc, mert ez természetesen tudja menteni a partíciót, ahogy kell (igaz, ezt szerverre telepítettem, a Cobiant nem akarom, abban nem bízok annyira, az kliensre van telepítve), tud inkrementálba menteni, szóval mindenben megfelelne. Aztán az első mentésnél azt láttam, hogy VSS alapon kezd el dolgozni, és mivel a targeten 0 bájtos volt a tmp fájlja, elkezdtem azon gondolkodni, hogy virtuális környezetben vajon hogy is megy ez a VSS kérdés, nem-e direktben írogat a storage-ra, ami azért nem lenne túl korrekt... A lemezek egyébként thinek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák