Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • forceberg

    veterán

    válasz Bubee82 #8120 üzenetére

    300k körül már bármelyik motor hajlamos nyiffanni :))

    http://www.flickr.com/photos/4ceberg

  • Bubee82

    őstag

    válasz Bubee82 #8120 üzenetére

    Megtörtént az átvizsgálás. A következő a tényállás:

    - Denso gyt-k vannak benne
    - Kompresszió rendben
    - Nincs komoly törésnek nyoma, csak a jobb hátsó lámpát kell cseréni, mert ott volt egy koccanásos törés
    - 2 gumiharang csere
    - Féktárcsa csere + járulékos ktsek
    - Jobb első ködlámpa kell, mert nincs belseje (izzó + foglalat)
    - Kipufogó közép és hátulja csere
    - Olajfolyás valószínűsíthetően a főtengelyszimmering miatt
    - Olajszint a két jelző között (erre azt mondta a szerelő h kétli h a tömítetlenségből fakadó olajfolyás miatt van, inkább már az h eszi az olajat... Hát nem tudom, ez így azért elég sovány)
    - Bal tükör rohad, csere
    - Felemás gumik, elöl lévők cserések, a hátsó (nyárik) azok jók (jár hozzájuk egy garni nyárigumi)
    - Gyertyákat cserélni kell
    - Gyújtáskapcsolót is valószínűleg cserélni kell majd. Nem tetszett neki
    - Nem tudom jelent -e valamit, de a kuplung bitang kemény

    Egyéb:

    Egy tulajdonosa volt, akinek a telefonszámát megtaláltam a szervizkönyvben és felhívtam. Elég nagy meglepetést okoztam nekik :) A lényeg h egyszer az önindítót kellett cserélni, más nagy javítás nem volt rajta. Júniusig volt nála, azóta eladó. Szal 11 évig az övé volt. Vezérműszíj 170k km-nél volt cserélve, jelenleg ugye 230k van benne. 230k-val adta el, tehát a km óra állása valós.

    A szerelő által nagyjából mondott költség amit rá lehet számítani, olyan 100 rongy. Ezek java része nem várhat, mert májusban vizsgaérett. Továbbá azt mondta h végül is ezért a vételárért illetve a korából fakadóan nem olyan vészes a helyzet.

    Úgy durván ennyi. A szerelő nem kért semmit az átnézetésért.

    Az eredeti ár, amin meghirdették 698k volt. Azóta le lett szállítva 595-re. Volt egy 650k-s ajánlat, de azért anno nem adta oda. Ennél lejjebb meg már nem adja, tehát alkudni nem nagyon lehet.

    Ezen kívül a szerelőnek egyik ismerőse eladja a Megane-ját, ami 97-es 8 szelepes. Durván ennyiért. 10 éve már ez a szerelő vizsgáztatja meg javítgatja. 100k km van benne, tanárember a tulajdonosa. 2 hónapja lett levizsgáztatva.

    Kinek mi a véleménye a témával kapcsolatban?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák