Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #89309696

    törölt tag

    válasz atosan #65798 üzenetére

    Rá kellett keresnem a csillaggarázsra mit jelent, de már rájöttem. :DDD

    Múlt januárban vettem az autót, mint friss és ropogós az ember vigyáz rá mint a szeme fényére. Beálltam az udvarba a ház árnyékába, le is takartam. Igaz már egy hónap múlva meguntam, hogy este ki kell takarni, reggel betakarni, ha esett és pára volt miatta akkor letörölgetni a párát óra és úgy betakarni, a szél sokszor leszedte róla, állandóan tisztának kellett lennie ne karcolja össze stb. Fogalmam sincs mi volt az a felhajtóerő ami arra késztetett, hogy egy hónap után még egész nyáron tovább takargassam, de takargattam.

    Viszont az idén ez megszűnik, nem járok be az udvarba mert körülményes (szar a beálló, kevés a hely, karcolják a bokrok is). Kint nincs árnyék, letakarni se lehet (ellopják, lefújja a szél az útra mindenki engem anyázna). Meg meguntam. F#szom bele.
    A lendítőerőt az adta, hogy a másik kocsi ami már nincs meg, az végig a napon volt vagy 10 évig és a lakkozás megmattulásán kívül ami látható volt, de nem zavaró, más baja egyáltalán nem lett. Se a lámpa, se a beltér nem bánta meg, a műanyag díszítések lettek kicsit szürkések, meg az ajtógumik megfogták az ember kezét aztán ennyi. Mivel a Kangoo ugyanabból a festékből, műanyagból készült mint a Megane is, gyanítom az én kocsim se lesz túl ronda 10 év múlva (amúgy is 17 éves autó, mit simogassak rajta, használni kell). Jó mondjuk a Kangoo világos volt, a Megane meg sötét. a sötét autó jobban melegszik és a lakk is jobban látszik ha mattul. De nem érdekel, bátorkodom a napon hagyni. Ha ronda lesz se érdekel, nem életfeltétel nekem a patyolat tiszta autó, attól meg, hogy szétsüti a nap még működni fog rendesen, megbízható, biztonságos marad. A kormány az ragadni fog, az akkor is olyan volt mikor letakartam. A tetőkárpit már lejött, hiába takartam le (felrögzítettem mágnesekkel). Majd veszek valami kormányburkolatot.

    Most ezzel nem mondtam semmi érdekeset amúgy, csak amolyan önsegítés lelki békém megtalálása végett. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák