Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ABE

    őstag

    válasz mycso #5315 üzenetére

    Valóban, a név önmagában még nem garancia (ezért is kell teszteket és fórumokat lesni), de alapvetően sokkal kisebb az esély a "nagy" márkák esetében, hogy csalódjon az ember. Én eddig egyszer csalódtam ismert gumiban, mégpedig a Michelin Energyben, ami egy tartós, kellemes komfortú, kedvező fogyasztású gumi, csak éppen a tapadása nem tökéletes. (Mindez volt 10 éve, azóta állítólag ezen is javítottak.)

    Ha megnézed a teszteket (sajnos objektíven másra nem nagyon tudunk hagyatkozni, mint mondjuk az ADAC mérésekre), a legjobb és legkiegyensúlyozottabb eredményeket rendre a közép- és felsőkategóriás gumik érik el. Tekintve, hogy sok kisebb márka egy nagyobb márka égisze alatt működik, egyrészt valamennyire biztosított, hogy elfogadható minőséget kapsz, másrészt viszont egyértelmű, hogy nem akarnak jóval alacsonyabb áron ugyanolyan teljesítményt adni.

    Persze, nem kell megvenni egyből a legdrágább gumit, annál is inkább, hogy minden autón más és más teljesítményt nyújthat egy típus, és mindenhol előfordulhat gyengébben sikerült gumitípus. De én vallom azt, hogy abba a hibába se szabad esni, hogy "jó lesz nekem az, keveset megyek, azt is lassan" felkiáltással nem szerencsés gumit venni. Lehet, hogy csak egyszer, egyetlen egyszer van tényleg szükség arra a 2 méterre, amivel hamarabb meg tudna állni minőségi gumival az autó, de akkor életet vagy komoly összeget menthet. Mindezeket nem azért mondom, mert sznob, meg dúsgazdag, meg akármilyen köcsög lennék, akinek égő lenne beszállni egy óccsógumis autóba, hanem azért, mert saját tapasztalataim szerint minden alacsony árfekvésű guminak vannak hiányosságai.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák