Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #32577792

    törölt tag

    válasz Predator2 #45790 üzenetére

    Törődésnek nevezzük azt, amikor megadunk neki mindent, ami kell neki és néha még annál is többet. :)
    Én nem érzem magam átlag feletti földi halandónál. Nálam az autó sokáig munkaeszköz volt, ennek megfelelően bántam is vele. Figyeltem minden rezdülését, és ha már valahol zörgött, kopogott, nyöszörgött, kerestem mi a gondja. Miért? Egyszerű, sokszor 2-300km-re volt az otthon fogalma és szeretek a homeban aludni :)
    Átlagként elvittem szaGszervízbe, hiszen ha valakik, hát majd ők tuti..
    Pénztárcámon rájöttem, hogy nem.
    Tudtam rendelni itthon alkatrészt, jó áron, aztán szerelő beszerel. Vagy én, ha olyan volt.
    Később rájöttem, ha szerelőre bízom a rendelést, az se drágább.
    Igen, kerestem a legjobb megoldásokat, ami még belefért.
    De kérdem: ma hány százaléka az otthonoknak, ahol nincs net?

    Egyszerre vettünk a testvéremmel használt autót. Én soha nem voltam presztízs függő. Ezért lett Laguna II 1.9Dci (amelyik mind betegágy). Neki meg valami bajor, nagy motor, sok henger meg a többi. Beleültem, és szűk volt, tankolni kellett és sokat, (dizel) szervizeltetni kellett (mezei) és drága volt, nyulat fogott és hónapokig állt várva arra, hogy hűtőt kapjon (pedig lehet már mindent kapni).
    Ez meg ment. Klímával, átlag 6 literrel.
    Igen, a kocsi legyen értem, én meg azért, hogy tudjon lenni értem :))))
    Ez is Laguna lett, igaz csak 1.5dci, ez is jó, mert én ezt akarom :)
    Aki szidja, elégedetlen, az be is vonzza ezeket a problémákat :)
    Szeretem, mert tetszik, kényelmes, olcsó fenntartani, és nem utolsó sorban, biztonságos. Erről is tudnék mesélni, mert van tapasztalatom, személyes.

    Amikor keresgettük az újat, egy kereskedésben fiatal pár. Nézelődtek. Férfi megy egy Octaviához. Hölgy: megmondtam, hogy soha többet Skoda. Férfi: arrébb andalog, egy Scenichez :)

  • dhgm

    tag

    válasz Predator2 #45790 üzenetére

    Üdv!

    Sajnos én is csak átlag vagyok, nem több. Sőt a keresetem sem mondható jónak. Ezért olvasok sokat a dolgok után és lehetőség szerint megkísérlem magam megoldani a problémát.

    Szerinted az itthon árult kapcsolószelepeket hol szerzik be?
    Megmondom, a minél nagyobb árrés miatt szintén kínai ( a kínai legalább megmondja, hogy 100.000 km az élettartama), csak az "átlag" autósnak mondják, hogy gyári. Persze, hogy kifizeted a darabáron 30.000 -ért kínált alkatrészt. Aztán a javítás után megtett 100.000 km után cseréled megint. Viszed a szerelőhöz és széttárja a karját, ja ilyen a magyar gázolaj, meg a francia fosh.

    Kapcsolószelep cseréhez nem kell kódolni...

    Miért Bosch-t raktál?

    1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

Új hozzászólás Aktív témák