Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sacrem

    csendes tag

    Sziasztok van egy Toshiba a 110 satellite noti, amibe szeretném a RAM-ot bőviteni. (2 GB-ig bővithető)
    Gyárilag 512MB, DDR2 533Mhz- es Ram van benne.
    Már próbáltam úgy hogy a gyárit kicseréltem egy új 1GB-os ra, és a szabad modulba is raktam egy 1GB-ost. Így persze csak kb10-15 percig működik majd összeomlik a rendszer. Ha a régi helyén hagyok egy 1GB-ost akkor működik, de ha a szabad foglalatba berakom a másikat akkor már nem. (Pedig mind a két RAM ugyanolyan specifikációkkal rendelkezik mint a gyári) . Mind a két ramot kiprobáltam külön-külön abba a foglalatba amibe a régi volt, és működnek is, tehát nem hibásak. Most akkor vegyek a gyárival megeggyező tulajdonságú 2GB-os RAM-ot és azt tegyem be a gyári helyére?, mivel a 2db 1x1GB os-ramokkal csak a gyári foglalatot tudom használni. Vagy van még valami amit esetleg figyelembe kell venni a RAM-nál, amit én esetleg nem néztem. Ez a gyári: Hynix Hynix (2Rx16 PC2-4200S-444-12), 512MB, 533 Mhz, DDR2
    Ezek pedig az újak: Corsair (VS1GSDS533D2) ,1GB ,DDR2, 533MHz,/PC2 4200 SODIMM
    ( az hogy CL3, vagy CL4 befolyásolja e a működést illetve kompatibilitást? )

Új hozzászólás Aktív témák