Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adi mester

    tag

    válasz Pityke78 #45646 üzenetére

    Sziasztok!
    Egy kis segítségre lenne szükségem.

    A tesztkonfigok:
    - Dell Optiplex 330
    - épített gép, Asus M2NPX-VM alaplappal (X2 BE-2300 CPU-val)
    - épített gép, Gigabyte GA-M52L-S3P alaplappal (Athlon II 440 CPU-val)

    A tesztelendő ramok Qimonda, Nanya, Infineon, és hasonló vacak gyártó modelljei (1 / 2 GB DDR2)

    Az esetleírás:
    Kb. 10 modulom van, amit elkezdtem tesztelgetni a számítógépekben. Először az Asus alaplappal végigpróbáltam a modulokat az éjszaka, majd eltettem magam aludni. Reggel a modulok közül csak 2 db volt hajlandó úgy elindulni, hogy a gép nem sípolta ki őket azonnal. Azokat a modulokat teszteltem, hibátlanok.
    A maradék memóriákat beledobtam a Dell konfigba. (érdekessége, hogy ledkijelzős). A 8 db memóriából nem ismert fel sajnos 1 db-ot sem, sőt 1 modullal nem is kompatibilis (Nanya).

    Ezután elővettem a Gigabyte lapos AM3 konfigomat. 8 / 8 memóriával le tudtam futtatni a memória tesztet, hiba nélkül. Azóta a Dell konfig is érzékel belőle 6 db modult. 2 db-al még vacakol. Az Asus továbbra is kisípolja a memóriákat.
    Egyébként mindegyik konfig hibátlanul működik. A memóriák érintkezőit megtakarítottam, egyiken - másikon van egy apró karc is, de az gondolom nem befolyásolja a dolgot.

    - Valaki járt már így, hogy egyszer mennek a memóriák, máskor nem?
    - Lehetnek ezek a ramok hibásak, annak ellenére, hogy az AM3 konfigba hiba nélkül lefutott a ramteszt?
    - Előfordulhat esetlen olyan, hogy a memóriák érintkezői elkoptak, vagy nem érintkeznek rendesen?

    Minden segítőkész hozzászólást köszönök előre is a témával kapcsolatban!:R

    Csak két közönséges herkentyű husi, de ha egy bajnok tudásával szakértő módon hajítjuk el: "Ez a jegy a fájdalomba, csak odaaaa :D

Új hozzászólás Aktív témák