Új hozzászólás Aktív témák

  • mr.bullet

    tag

    Sziasztok!

    Van egy kis porblémám, remélem tudtok segíteni.

    A processzorom Intel Core 2 Duo E8400-as, az van ráírva, hogy 3.0 Ghz-es (mármint a dobozra, meg a neten is). A memóriám Geil Black Dragon 800 Mhz-es DDR-2-es és 2*1GB-os. Nemrég raktam össze a gépet, a BIOS-ban beállítottam ezt-azt. Megnéztem a CPU-t, és az volt kíírva, hogy 2.66 Ghz. Na most. Az órajelét átállítottam 8x-ról 9x-re, így lett 3.0 Ghz. De ha a memóriától "kapó" Mhz-t állítom, akkor is nő a teljesítménye, csak akkor az a baj, hogy többet nem is tud fogadni, mert 800 Mhz a max. és azt szorozza be 333-mal. Szóval valószínűleg ha nem 800, hanem mondjuk 1066Mhz lenne, akkor 1066*333=3.5 Ghz-et lenne képes MAX. befogadni a RAM-tól. Szerintetek most mi lehet a baj?

    Ha mondjuk vennék a Geil Black Dragon 800 Mhz, DDR-2, 2*1GB RAM mellé mondjuk valamilyen más RAM-ot, (vagy ugyanilyet...) akkor összeadódna a teljesítménye? Tehát akkor mondjuk a CPU nem csak 800Mhz-t "kap" a memóriától, hanem monjduk 1600Mhz-t? - ha igen, akkor milyen memóriát ajánlotok mellé? (vagy tökmindegy, hogy milyet veszek mellé, csak az alaplapom támogassa, és ígyis-úgyis összeadódik mindenben a teljesítmény?)

    Előre is köszönöm a válaszokat! :R

    ui.: elnézést a bonyolult kérdésekért, csak nem tudtam jobban megfogalmazni... :)

    [ Szerkesztve ]

    Verba volant, scripta manent.

Új hozzászólás Aktív témák