Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Allien

    veterán

    válasz mave13 #3362 üzenetére

    Nem régen írtam pont ezt a 100.000-s dolgot, de kijavítottak, hogy ez igaziból még se garancia. Ráadásul, a K200D-re nem is írtak ilyet, a K10D-re írták, aminek a zárszerkezetét "örökölte" a K200D. De, pl az Index fórumain se nagyon olvasni rossz(alkodó) zárszerkezetről (egyetlen egyet se), ergo, eddig erre nem nagyon lehet panaszunk! Amúgy, nekem is dupla kit van, meg van egy Zenit alap optika (helios 44), bár, ezt nem használom, mert szorul (és M42-s átalakítóval müxik, de tervezem, hogy veszek egyet, mert kb 3E forint)), helyette vettem egy Ricoh 55mm-s 2.2-s manuális fixet (K bajonetes). Ezt használni is szoktam, és szerintem eléggé jó, még annak ellenére, hogy törőékesre nem cseréltem még le. Lehet, nem is fogom, vagy csak próba kedvéért, ha egy találkozón esetleg lesz lehetőség kipróbálni. :B
    A Pentax obik jók, vagy legjobbak (pl Limited). :DDD Bár, előfordulnak problémák, de ez más kérdés. Minden kb pénz kérdése. Habár, előfordulnak azért hiányosságok, mert pl tele tartomány (mondjuk 300 felett) eléggé elhanyagolt, főleg fényerős obik területén. De azok ugye már más árkategóriák a többi gyártónál is, jellemzően millás obik, és nem 10.000-100.000-s árkategóriák. :B
    (szerintem)

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • ottkar

    addikt

    válasz mave13 #3362 üzenetére

    Olyat nem lehet kijelenteni hogy a Pentax optika jobb mint a Sigma. Már amelyik.Az viszont igaz hogy a Pentaxok azonos minőségnél jóval drágábbak mint a másikak.

Új hozzászólás Aktív témák