Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    Sziasztok!

    Gondolkozom a yettel tv szolgáltatáson, viszont csak flottás mobilnet előfizetésem lenne. Lehetséges vajon arra megkötni? Meg csak a hűség játszik vajon, vagy ki lehet próbálni egy hónapig (kifizetve az adott hónapot persze), majd esetlegesen lemondani, ha nem válik be?

    Sok infót a neten nem találtam, de milyen a minőség? Anno a régi platformon nem volt annyira fényes a bitráta. Ahogy nézem itt már kaltura van, hasonlóan a vodához, szóval bizakodó vagyok. :)

    Használ DRM-et a böngészőben (linuxon is nézném)?

    Köszi! :R

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz csacsi67 #99558 üzenetére

    Értem, köszönöm! Kicsit szomorú, mert sok részlet a minőségről nincs feltüntetve és jó lenne tudni, hogy jobb-e a jelenlegi TVGO-nál, ami csak 25 FPS.

    Meg vicces, hogy othoni net mellé adják, VAGY hangalapú előfizetéshez. Nem igazán értem, hogy miért.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    Sziasztok!

    Hátha valakit innen is érdekelhet. Nem hivatalos yettel tv Kodi kiegészítő: [link]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz tomp #100156 üzenetére

    Azért én nem hasonlítanék egy hobbi projektet, amit úgy-ahogy össze lett tákolva, egy hivatalos alkalmazáshoz. :B

    Viszont az utóbbi időben elég sokat tanulmányoztam az oldalt és feltűnt, hogy pár helyen bent van egy lista a kódban, hogy milyen ISP-k használják még feltehetően ugyanezt a frontend + backend kombót. Ezeket találtam: Proximus, Telenor Serbia, KUX, O2 CZ, Telenor Hungary, Telenor Bulgaria, O2 SK. Azt nem tudom, hogy ezekből ténylegesen mennyi van használva (pl az első valami tesztkörnyezetnek tűnik inkább), mert jogtalan hozzáféréssel nem szeretnék vádolva lenni, de ez arra enged következtetni, hogy ugyanaz a már lefejlesztett szoftver került mindenkihez. Nem tudom, hogy tudnak-e rajta változtatni...

    Olyan, mintha 1:1-ben megvették volna a kaltura saját frontendjét is és azt adnák csak úgy. A konfig is erősen copy-paste lehet, mert itt-ott cseh és szerb konfig paraméterek vannak a kódban átíratlanul. Kivéve a CDN-t és a login-t, mert az talán yettel specifikus. De a CDN gondolom a cseheknél is cetin, mert láttam pár helyen cetin.cz végű linket az API válaszokban.

    Ami nekem kicsit hihetetlen a hivatalos appokban, hogy ok, webapp még a mobilos alkalmazás is és nem natív (mert gondolom így lehet olcsón minden platformot támogatni), de az nagyon durva, hogy (előzetesen bejelentkezve) ennyi adatot tölt le a műsorújság fülön megnyitva a hivatalos weboldaluk nálam (azért a műsorújság, mert ez nem indítja el a lejátszást automatikusan):

    És nem csak egy alkalommal. Minden oldalletöltésnél 6-10 MiB adatforgalom megy el csak a felület adatainak betöltésére. Mobilon is. Ezen bőven lehetne csökkenteni, ha okosabban/célzottabban szűrnének az adatokra, amit a backend visszaad.

    Kodiból igyekeztem sokkal optimálisabban csinálni a dolgokat, már amennyire sikerült logikus tippelgetés útján alakítani, de így is van megoldatlan probléma (pl hogy az EPG-t ne csatornánként kelljen begyűjteni). Persze azért ott is van még mit csiszolni, például gyorsítótárazni, de ez egyelőre nem elsődleges priorítás, mivel a gyári appnál már most adatkeret barátabb és nagyon nagy munka lenne rendesen cachelni, amire egyelőre nincs meg a motivációm. Ha felmerül rá az igény, esetleg összeütök majd valamit.

    Meg ahogy néztem a mobilos (Android) alkalmazásból nem is elérhetőek a felnőtt csatornák? :DDD Ha nem látszódnak, akkor ez vajon szándékos limitáció lenne?
    Illetve másnak sem megy a hangsáv választóra érintés, meg úgy un bloc a lejátszáskor a slider és az egyéb funkciógombok használata (Androidon)?

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz pjen #101106 üzenetére

    Én is megnéztem Kodi addonból a jelenséget, mert arra gondoltam, hogy ez egyike lehet azon idegesítő bugoknak, hogy a Yettel nem jelöli meg egyik hangsávot sem alapértelmezettként, hanem a kliensre van bízva, hogy mit preferál. Anno szívtam is miatta, hogy rendesen váltson magyarra.

    De nem, az HBO HD esetében tényleg felcserélték a 2 hangsávot. :D Magyarra angol, angolra magyar jön be. Kemény, de hasonló a Vodánál is volt (hasonló a szoftveres háttér), szóval jelezni kell nekik és gyorsan tudják javítani.

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz Sword #101718 üzenetére

    Nekem Yettel TV-n a tapasztalat az volt, hogy a minőség kodekeket, bitrátákat összehasonlítva a Voda irányába dől el.

    Illetve amit nem tudtam megérteni, azok a színes, többnyire magenta színű artifactok főleg a képernyő alján. Nem mindig, de gyakran megjelent. Vagy szétesett a kép pár secre. Mintha analóg jelet kapnának, ami nem mindig hibátlan és azt osztanák tovább OTT-n.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák