Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Varszegig

    veterán

    válasz vgyuri #19581 üzenetére

    Nekem volt/van szerencsém ügyviteli rendszert programozni nagy pénzügyi cégeknek. Az ott alkalmazott eljárás: paraméterként beállítható egy limit, amit "kerekítési hibának" tekintünk. Ez alatt nem baszlatjuk az ügyfelet, nem írunk, nem küldünk csekket, nem fenyegetőzünk. Ha az összes egyéb számlája jóvá van írva, akkor havonta ezeket elengedjük. (Ez lehet +/- is.) A limit mértéke országonként változó, de pl. a rendszer magyar felhasználójánál 100 Ft.
    Gondolom komoly IT fejlesztés lenne ezt megoldani a telenornál:D

    [ Szerkesztve ]

  • asdf_

    veterán

    válasz vgyuri #19581 üzenetére

    Es aztan a kovetkezo szamlaja miert nem igy nez ki, hogy szamlaosszeg 2438 Ft, fennallo tartozas 1 Ft, fizetendo 2439 Ft? :U Vagy esetleg bevinni meg egy olyan csavart is a dologba, hogy amennyiben a hatralek nagyobb 1000 Ft-nal, akkor ket csekket dobjon az elofizetonek, hatha mar idokozben befizette.
    De hat mondjuk nalunk megjon harom atalanydijas gazszamla (mert sporolnak vele, es nem havonta kuldik, hanem harmat elore), es mondjuk nem az reairt sorrendben fizetem be oket, hanem mondjuk a juliusival kezdem, aztan meg a juniusival, akkor azt tok leszarjak, hogy az egyenlegem nulla, egy arva forinttal nem tartozom, jonnek es kikapcsolnak. Merthogy a majusi szamlam nincs befizetve :C Felfogni nem tudom, mintha szant szandekkal lennenek impotens hozzanemerto barmok... De van meg ilyen egy rakas, pl. van az autodra eves autopalyamatrica. Odaadod valakinek, vesz ra egy tiznapost. Es az az elmebeteg rendszer engedi eladni (es en leszek rosszindulatu, hogy ha nekiallok tippelgetni, hogy ugyan miert is).
    Barmelyik fenti eset minden epeszu jozan logikanak ellentmond, aztan megis igy mukodik, de hat mi megy ugye normalisan ebben az orszagban :/

Új hozzászólás Aktív témák