Új hozzászólás Aktív témák

  • totyak

    aktív tag

    Vére sikerült elhatároznom, hogy melyik nyelvvizsgát próbáljam meg, a német ECL mellett döntöttem. Diplomához kell, mivel a záróvizsgám már megvan.

    Mindenképpen külön szeretném letenni az írásbeli és a szóbeli részt, kezdve az írásbelivel.

    Amennyire az ECL honlapját értelmezni tudtam, az írásbelin 4 feladat van, 2 szövegértés és 2 levélírás. A 2-2 feladat 25-25 pontot ér, tehát összesen 50 pontot kaphatok írásbelin. Ha jól értelmezem a leírtakat, akkor mindegyik 25 pontos részből (tehát a 2 szövegértésből és a 2 levélből) minimum 40%-ot el kell érnem, ami 10 pontot jelent minimálisan.

    Kérdésem az lenne, hogy ez a 10 pont mondjuk a 2 szövegértési feladatnál úgy is összejöhet, hogy egyiket mondjuk nullázom, a másikat meg megcsinálom tökéletesre (hiszen egy szövegértési feladat ugye 12,5 pontot ér)?

    A teljes vizsga pedig akkor érvényes, ha összességében a teljes pontszám (50 pont) 60%-a megvan, tehát 30 pontot kell elérnem. Tehát akkor ezt úgy is teljesíthetem, hogy teszem azt szövegértésnél a minimális 10 pontot szerzem meg a 25-ből (akár úgy, hogy feladatot nullázok), viszont levélnél meg brillírozok és mondjuk maximum pontot érek el?

    Valaki erősítsen meg, vagy cáfoljon, hogy jól értettem-e a dolgokat!

    Illetve még egy fontos kérdés: általában milyen írásbeli feladatokra lehet számítani ECL-en? A tesztkönyvben olyan van, hogy egy adott szövegre vannak állítások és azok igazak, hamisak, vagy nem is szerepelnek-e a szövegben. Illetve rövid szövegekhez kell megadott mondatokat párosítani, ahol általában két mondat nem illik egy szöveghez sem.
    Akik esetleg mostanában voltak német ECL vizsgán, azok el tudnák mondani, hogy nekik milyen feladatok voltak?

    Másik fontos kérdésem a levél. A tesztkönyvben előre el vannak kezdve a levelek, nekem már csak a megadott szempontok szerint folytatnom kell. Illetve a levél elején van hely kihagyva a köszöntésnek, meg a dátumnak a jobb oldalon. Vizsgán is ugyanígy néz ki, ott is el van kezdve és ott sem kell címzés? Csak azért kérdezem, mert én annak idején úgy tanultam, hogy kell rá címzés is. Bár az lehet, hogy csak a hivatalos leveleknél kell, ezek a tesztfeladatok meg jobbára személyes hangvételűek.

    Kérem, ha erre jár valaki, akkor próbáljon minél pontosabban válaszolni a kérdéseimre, mert fontos lenne.
    Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák