Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qru

    MODERÁTOR

    válasz katt777 #25339 üzenetére

    Így-így, meg még nomrális áron sikerült megszabadulnom a Q6600-os cuccoktól ami előtte volt anno.

    mod:

    "Lehet, mégis igaz, hogy idővel degradálódnak az i7-ek?" De ilyen gyorsan? Azért annyira nem feszeli túl HSM.

    [ Szerkesztve ]

    #nincsbennetarcsi

  • HSM

    félisten

    válasz katt777 #25339 üzenetére

    Nem hiszem, hogy degradálódás lett volna. Sokkal inkább valami olyan utasítást használt a videó, amit nem használ a Linx, így nem tesztelődött le, és ezen tudott hibázni a cucc. A proci a jelenlegi emelt feszen is 1,265 körül van belőve, max terhelésre ugrik fel 1,25V valósra, eddig ennyit se kapott, QPI-fesz 1,25V volt ram 1,6V, hőfok alig 70 fokra ment fel Linx alatt. Ha ezen másfél év alatt kinyúlik, akkor másoknak már rég nem lenne szabad működnie....
    Ugyanúgy, amiért a furmark nem jó VGA-tesztnek (nem teszteli minden részét a VGA-nak) ugyanúgy a proccis programok se jók mindenre....

    Aki amúgy abszolút stabilitásra vágyik, az felejtse el a tuningot. Tuning nélkül az I7 egy igen megbízható platform. :K

    (#25340) Qru: Az a proci életében nem kapott 1,375V nál nagyobb QPI-t, 1,35V Vcore-t,és 1,65V DRAM-ot. Ezeket is csak egy-egy rövidebb tesztre. A 24/7 beállításom nem linkelem, már úgyis mindenki unja, azt használom évek óta.... :D

    (#25344) katt777: Milyen lehetséges probléma? Nem egészen értem.... :F Azt meg megint nem hiszem, hogy külföldön régebb óta használnak I7-et, az enyém a korai D0-k közül való, másfél éve megvan...

    (#25345) subaruwrc: Szerintem a VGA-val többet tudnál spórolni sokkal.... Nekem a 4890-em egy üresjárati 100/225Mhz-es 0,95V-os profillal több, mint 40W-al evett kevesebbet üresben, terhelésben pedig levettem 775/925-re, 1,18V-on (gyári:850/975@1,32V), és úgy is jóval kevesebbet kajált, és alig volt lassabb.

    (#25354) mpierre: :K De 1Mhz-es CLK-val kétlem, hogy bármilyen lap megmozdulna... De szerintem 100 alatt se nagyon... ;]

Új hozzászólás Aktív témák