Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oligovit

    csendes tag

    Sziasztok,

    Nemrég vettem egy Dell U2413 IPS monitort.
    Az egyetlen dolog ami zavar, hogy teljesen fekete képernyönél vékony csikos minta figyelhetö meg, ami az egész képernyöt érinti. Feketénél, illetve nagyon sötét szineknél látszódik.
    Pár pixel széles csikok, végig, az egész képernyöt beboritva. Elég furcsa és nehéz pontosan körülirni. Úgy képzeld el, hogy van egy csik normális fekete szin, utána jön egy fekete ami olyan szinü mint az ips-glow. Ezek váltják egymást végig a képernyön. Néha van több 'normális' fekete, aztán kevesebb 'szar' fekete, de nagyjából arányban vannak. Remélem érthetö :)
    A csikok nem mozognak, nem is vibrálnak. Világos szineknél nem láthatóak. Biztos nem kábel vagy videókártya gond, mert elég csak a tápkábelt bedugni és bekapcsolni a monitort, akkor azonnal látható.
    70 cm-ről is simán észreveszem. 1 méterről már nehezen.
    Nemrég járt nálam egy Eizo EV2436W is aminél szintén megfigyelhetö volt a jelenség, azzal a különbséggel, hogy ott viszintes csikozódás volt, vertikális helyett.

    Ez igy van minden IPS monitornál? Gondolom normális, mert ilyen hibáról sehol semmit nem találni, pedig most alaposan utánanéztem. Nem hiszem, hogy sikerülne kifognom egy ritka hibát egy Eizonál és rögtön utána egy Dell UltraSharp-nál is. Szóval arra gondolok, hogy ez normális, csak akkor azt nem értem miért nem panaszkodik erre senki úgy mint például az IPS glow-ra? Szerintem könnyen észrevehető, ráadásul igen zavaró bizonyos esetekben. Pl ha egy fényképnél a hátteret feketére kell festeni, akkor igen csak megneheziti a dolgomat. Úgy néz ki mintha egy 'pattern' rá lenne húzva a háttérre.

    Valaki tapasztalt már hasonlót?

Új hozzászólás Aktív témák