Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xlaxix

    tag

    Sziasztok!

    Vettem egy új monitort, mert a régi elromlott. Az új egy Samsung S22D300NY.
    Arra lettem figyelmes, hogy egy kicsit vibrál a megnyitott ablakok teteje. Nem feltűnő és nem is igazán zavaró, de aki odafigyel az egyből észreveszi.
    A videokártyához VGA kábellel van összekötve, de van közte egy átalakító, egy DVI-VGA átalakító, mert a kártyán nincs közvetlenül VGA csatlakozás. A kártya egy HD7870 Tahiti le, ha ez számít valamit.

    Előre is köszi a segítséget! :)

  • xlaxix

    tag

    Sziasztok!

    Már mindent megpróbáltam és nagyon sokat gugliztam eredménytelenül, ezért felteszem itt a kérdésem hátha tud valaki segíteni. Mindent leírok a problémáról, amit csak tudok.
    A helyzet a következő:
    Van egy AMD Radeon HD 7870 XT videokártyám és ehhez két monitorom.
    1. monitor: Samsung S23C650D - displayporton csatlakoztatva
    2. monitor Samsung S22D300NY - DVI porton csatlakoztatva D-Sub-ról átalakítva
    A probléma: a 2. monitorra nem tudok 1920x1080-as felbontást beállítani. A maximális felbontás, amit enged 1600x1200.

    S22D300NY monitorral régen is voltak felbontásproblémáim, nem volt a képernyő-beállításoknál 1920x1080-as felbontás, de ez könnyen orvosolható volt azzal, hogy az AMD Radeon beállításainál egyedi felbontásként hozzáadtam.

    Miután beszereztem az S23C650D monitort, egy jó ideig nem is használtam a régit, azóta több frissítés is kijött a Radeon szoftverhez. Mostanában kötöttem rá 2. monitorként az S22D300NY-t és az istenért sem tudok rá maradandóan 1920x1080-as felbontást varázsolni.

    A következőket próbáltam eredménytelenül:
    1. AMD Radeon szoftverben egyedi felbontásként próbáltam hozzáadni, de azt a hibaüzenetet kapom, hogy a felbontás nem kompatibilis a kijelzővel.

    2. Regedit-ben
    Számítógép\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0000 alatt szerkesztettem a DALNonStandardModesBCD1 bejegyzést. Itt elvileg hozzá lehet adni felbontást. Na ez működik is néha és valameddig megmarad a Full HD felbontás a 2. kijelzőn, de néhány újraindítás után vagy ha megnyitom a képernyő-beállításokat, akkor megint elvész és újra szórakozni kell vele.

    3. Custom Resolution Utility (CRU) szoftverrel próbáltam egyedi felbontást hozzáadni.
    Na ez totál halál. Elkezd villogni mind a két kijelző, ugrál a kurzor, viszont újraindítás után minden rendesen működik. Csak a Radeon szoftver panaszolja el, hogy valami hiba történt. (Valami WattMan-ról ír, már nem emlékszem)

    4. Egy fórumon ajánlottak másnak hasonló problémára olyan megoldást, hogy kapcsolja be a kijelzőnél a GPU méretezést, ez ugyanazt eredményezi, mint a CRU.

    5. Feltelepítettem az AMD Catalyst Control Centert, abban is próbáltam egyedi felbontást hozzáadni, végeredmény ugyanaz, mint a CRU-nál.

    6. Végezetül, természetesen próbáltam újratelepíteni az AMD Radeon szoftverét is.

    További érdekesség:
    A Gépházban a kijelzőknél az első kijelzőt szépen felismeri és írja, hogy S23C650, míg a 2. kijelzőnél csak ennyit: "Általános nem PnP képernyő"

    Remélem a kérdésemet jó topicban tettem fel és valaki tud segíteni. :)

    Előre is köszönöm a segítséget. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák