Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    sziasztok.
    nekem egy olyan problémám van, ami lehet, hogy nem is monitor hiba, csak én erre gyanakszom a legjobban.
    szóval gép bekapcsolásakor bekapcsolom a monitort is (samsung syncmaster 793 df), elkezd villogni a monitor szélén a kis led, de valami okból kifolyólag nem kap jelet, vagy nem tudom mit nem csinál, de a lényeg az, hogy hiába megy minden nem jelenik meg kép.
    ez általában akkor szokott előfordulni, amikor gépinduláskor a videókártya hűtője egyszer vagy esetleg háromszor pörög fel, ha kétszer pörög fel az a jó, mert akkor tuti indul a gép és lesz képem is, kezd felállni a gép.
    az is lehet, hogy esetleg ez táphiba, mert kipróbáltam én ezt az egészet az integrált vga-val is, és néha akkor is ezt csinálta, hogy nem volt kép gépindulásnál, szóval valószínűleg nem vga hiba, hanem monitor vagy táphiba lehet.
    ilyenkor, mikor nem lesz képem indulásnál egy újraindítás után azonnal helyesen kezd el működni, illetve nem minden gép bekapcsoláskor van ez, hanem mikor milyenje van a cuccnak, szóval változó a periódusa a hibának. valakinek van valamilyen ötlete??
    nagyon megköszönném a segítséget

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    Sziasztok!

    A monitorom egy Samsung Syncmaster SA350.
    Most vettem egy Radeon 4850 vga-t.
    Előtte egy nvidia 9600gt-m volt.

    9600gt-vel minden ok volt. DVI-HDMI átalakítóval használtam, mert a kártyán csak DVI kimenet volt a monitoron pedig csak HDMI van.

    Betettem a 4850-et, drivert cseréltem, majd mikor újraindítás után azt vettem észre, ahogy a prohardvert megnyitottam, hogy az apró fekete vonalak, szinte kék színűek. Főleg a privát üzeneteimnél látszik ez nagyon.

    Esetleg ez valamiféle beállítási probléma lehet, vagy hibás a kártya?
    Van a monitoron egy opció, amit a jó Istennek nem bírok állítani, ez pedig a: HDMI feketeszint.
    Tán itt kellene állítanom valamit?

    A monitorom tuti jó. A HDMI kábelem is.
    A driverre, a vga-ra, vagy valamiféle beállításra gyanakszom, de a vga-nak sincs semmi baja.
    Hisz minden más működik.

    Valami ötlet esetleg?

    Nagyon köszönöm.

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

Új hozzászólás Aktív témák