Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rasiel

    senior tag

    válasz Corsair90 #14309 üzenetére

    Ha a legtöbbet ki akarod hozni, a monitorodból, akkor egyértelműen műszeres kalibrálás ajánlott megfelelő eszközökkel és természetesen megfelelő hozzáértéssel. Ha ezek nincsenek meg, akkor interneten keresve lehet találni olyan oldalakat, amelyek segítségével - szemre - be lehet állítani valamennyire a kijelzőt, bár ez soha nem pontos, akár bőven messze is lehet attól, amelyet egy műszer be tudna állítani. A neten felllelhető különböző színprofilok, beállítások használatát sem igazán ajánlom, hiszen azonos típuson belül is lehetnek eltérőek a beállítások, illetve sok minden mástól is függ még a dolog. Persze próbálkozhatsz ily módon is, ha találsz olyan beállításokat, amelyek neked tetszenek, bejönnek, akkor használd azokat, bár azt azért le kell szögezni, hogy az nagy valószínűséggel távol lesz a legjobbtól.

    Ilyen esetekben, mint amilyen a tiéd is, én azt szoktam javasolni, hogy a fényerőt neked elviselhető értékre csökkentsd le, a környezeti fényviszonyoknak megfelelően alkalmazhatod. Tehát pl., ha este, kis háttérfény mellett használod, akkor érdemes minél alacsonyabb szintre lemenned, filmnézésnél is ajánlott ez, hiszen pl. a fekete fénysűrűsége kisebb lesz, nem fog majd annyira "világítani", illetve a felfénylés (glow) mérsékeltebb lesz. Nyugodtan 50% alá mehetsz a Brightness-nél normál fényviszonyok mellett.
    A kontrasztot érdemes alapértelmezetten hagyni (esetedben 70%).
    Response Time-ot játékok, illetve általános használat alatt lenne célszerű megnézned, hogy számodra mely érték a legideálisabb. Én úgy vélem maradhat Middle-n.
    Sharpness szerintem maradhat ugyancsak alapon, de próbálgasd végig, hogy neked melyiken a legmegfelelőbb. Gyaníthatóan alapértelmezett (5-ös) érték környékén lesz a legjobb.
    Black level-ről így látatlanban nem szeretnék nyilatkozni, élőben még nem láttam új szériás LG-t, így nem tudom, hogy a különböző opciókon hogyan viselkedik.
    Gammát, valamint Color Temp-et műszeres kalibrálás hiányában ugyancsak default értéken célszerű hagyni.

    Látatlanba nem merek a legtöbbjéről biztosat írni, így sajnos nehéz megmondani melyek lennének a legjobb beállítások a monitorodhoz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák