Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eldoble

    aktív tag

    válasz lemmy71 #9706 üzenetére

    Az a baj ezzel a sarka vírussal, hogy lehet, hogy 10 évesen kapja meg a fa, de akkor vége, nem lehet kigyógyítani, a levéltetvek terjesztik főleg, szóval, ha szakszerűen karban van tartva a fa akkor persze megúszhatja, de szakik szerint ez a Besztercei vesztét jelenti évek múltán.
    Egyébként nekem a legfinomabb szilva a Besztercei, de amit írtam Toptaste is finom, talán az idén lesz már abból nagyobb mennyiségem.

    [ Szerkesztve ]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz lemmy71 #9706 üzenetére

    Én nem kezeltem a beszterceit, de nálam sem volt rajta semmi. Éghajlat függő is lehet, esetleg évjárat függő, hogy mi mennyire kapja el. Az meg, hogy mi mennyire ellenálló még függ a kórokozótól is, fafajtától, stb. Lehet, hogy valami az adott mikroklímában és mikroba közösségben teljesen ellenálló, 25km-el odébb meg csak döglődik.

    Nálam valami speckó gomba nyírja ki a barackot: schizophyllum, állítólag azon kevés gombák egyike, amik a fákra és az emberre is veszélyesek. Mindent lecsonkoltam és permeteztem, amin láttam, egy ideje eltűnt. Valszeg fűrésszel vittem át egy öreg almáról a fiatal barackokra. Leégettem a fűrész élét, és levágtam a barackokról a fertőzött ágakat. Még korhadó tuskókon láttam, azokat betemettem. Igaz azóta nem volt annyira nedves a tavasz és a nyár eleje, mint abban az évben, amikor megjelent. A jóslat, hogy 5 éven belül elpusztul a fa, amin megjelenik sem vált be, bár még nem telt le az 5 év. A csonkolás működött, bár szarul néznek ki azok a barackok.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák