Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balion

    senior tag

    Sziasztok. Adott egy meggondolatlanul leadott rendelés, ami már a futárnál van. Tabletről van szó.
    Tudom, hogy ha kézhez kapom, és akár még fel is bontom, saját költségemen vissza küldhetem, átvételtől számított 14 napon belül. Egyébként előre kifizettem bankkártyásan. Namost, szerintetek érdemes átvennem egyáltalán, vagy megbeszéljem a bolttal, hogy nem veszem át, vissza küldöm a futárral, ha akarják, vonják le a szállítási költséget?
    Nekem így megfelelne, de az elállás elvileg átvételtől számított 14 nap, és nem tudom, hogy akkor is elállhatok e, ha még át sem vettem.
    Szerintetek?

  • Balion

    senior tag

    válasz kiszi07 #6708 üzenetére

    Köszi! Az igazi kérdés igazából az lenne, hogy ugye ha én vissza küldöm nekik a tabletet, akkor ők visszafizetik a pénzt, az első szállítási költséggel együtt. Na most, ha nem veszem át, akkor tulajdonképpen az első szállítási költség az egyetlen, így mindenki jobban járna. Én nem fizetnék postaköltséget, a bolt pedig úgy kapná vissza a terméket, hogy érintetlen marad, nem felbontva. Így lenne a legtisztább, de van egy olyan érzésem, hogy mégsem ilyen egyszerű, hiszen az eláállás azért van, hogy ha nem tudtam a boltban megtekinteni a terméket, akkor megnézhessem otthon, és vissza küldhessem. Ezért gondolom, hogy nem élhetek az elállási jogommal akkor, ha a terméket át sem vettem.
    Igen, a boltot kellene felhívnom, de 1: van egy olyan érzésem, hogy nem lesznek túl barátságosak, 2: 10 után nyitnak, addig van, hogy kihozza a futár.

    Nem emag. Egy korrektnek mondott, ph által is ajánlott notebook üzlet.

  • Balion

    senior tag

    Hello!

    Vissza szeretnék küldeni egy terméket az edigitalnak a 14 napos elállási időn belül.
    Az oldalukon azt írják, hogy postai csomagként nem áll módjukban át venni a terméket, hanem csak futárszolgálattal. Na most az emag is szállíttat MPL-el, ami futárszolgálatnak számít, és ők úgy is nevezik, illetve a Magyar posta is futárszolgálatnak nevezi az MPL csomagszállítást. Különösen az üzleti csomagjaikat, amivel én is küldeném.
    Sajnos jelenleg csak postával tudnám vissza küldeni.
    A kérdésem az lenne, hogy amikor az edigital kijelenti, hogy csak futárszolgálattal küldhetem vissza a terméket, akkor ő tehet olyan kijelentést, hogy az MPL nem futárszolgálat, mikor pedig az?

    Köszönettel,
    Balázs

    [ Szerkesztve ]

  • Balion

    senior tag

    válasz devil-k #7046 üzenetére

    Igen ám, de nem lehet, hogy az MPL csomagokat és az MPL futárszolgálatot is külön kell venni? Mert amit linkeltél, azon az oldalon azt írják, hogy "A szolgáltatás kizárólag előzetes szerződéskötés esetén vehető igénybe, kérjük, hogy érdeklődés esetén keresse ügyfélszolgálatunkat."
    Vagy ha a postán kitöltöm az MPL üzleti csomag szelvényét, az is annak számít?
    Ha ennyire biztos, hogy ez is futárnak számít, nem kérdezek semmit az edigitől, csak elküldöm nekik, aztán csak merjék vissza küldeni. :)
    De ha nem biztos, hogy így futárszolgálatnak számít, akkor nem küldöm vissza inkább.
    Az a baj, hogy csak erre van lehetőségem, futárt rendelni már nincs időm, csak beszaladni a postára.

    devil-k
    Így van, szerintem sem kellene ilyen kitételt tenni. Azon is gondolkodom ehhez van e joguk egyáltalán, mert minden más webshop elfogadja a postai úton való vissza küldést.
    Ők meg: " Az elállási jog gyakorlása az Elállási/Felmondási nyilatkozat kíséretében szaküzleteinkben, vagy futárszolgálat igénybevételével, nyitvatartási időben az átvételi pontunkba történő visszajuttatással lehetséges. Az Extreme Digital Zrt. postai csomagokat technikai okokból nem tud fogadni."

    Egyébként levélben rákérdeztem, szenvtelenül példálózva más webshopokkal, hogy ők is postával szállíttatnak, amit futárszolgálatnak hívnak, és a Posta oldala is így nevezi, de erre csak bemásolták ugyanazt a szöveget, ami az oldalukon is megtalálható az elállással kapcsolatban.

    [ Szerkesztve ]

  • Balion

    senior tag

    válasz devil-k #7048 üzenetére

    Köszönöm a linket, innen inkább a DPD-t választottam, mert nem tudok nyomtatni perpill.
    Nem lesz gond, hogy vaterafutár oldaláról rendeltem?

Új hozzászólás Aktív témák