Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz biker #6745 üzenetére

    Nem egészen.

    Tulajdonostársak között nincs elővásárlási jogi kötelezettség, az egyik tulajdonostárs sem élvez elsőbbséget, tehát az eladó szabadon dönt arról, hogy melyiküknek adja el a részét.

    Közös tulajdon esetén döntésnél a szavazati jog általában a tulajdoni jog arányában illeti meg a tulajdonostársakat. Ez alól kivétel a szükséges lépések megtétele, amit szükség esetén és a lehetőségei szerinti tulajdonostárs-bevonással bármelyik tulajdonostárs megtehet (pl. ha beázik a tető és a többiek nem elérhetőek, intézheti a tetőfedést), illetve a luxus körébe tartozó lépések, amik viszont egyhangúságot igényelnek.

    A használat már más tészta, de az alapelv ott is a tulajdoni hányad alapján történő, de elvben osztatlan használat, ami a gyakorlatban sokszor lehetetlen helyzeteket teremt, amit megállapodással lehet rendezni.

    Végső esetben pedig a közös tulajdon megszüntetése, akár bíróság előtt.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • Corsair90

    tag

    válasz biker #6745 üzenetére

    Egy külön álló, kertes családi házról van szó, melyet a három testvér egyenlő részben örökölt meg, szüleiktől.
    Akkor ha jól értem, osztatlan közös ingatlannak számít amiről beszélünk?
    Szóval lényegében a két testvér meg tud állapodni egymás között a saját részükről (úgy értem egymás között tudnak adni-venni ha úgy tetszik nekik?) a harmadik testvér beleeggyezése, hozzájárulása nélkül?

    Még írtad hogy: Elvileg igen, ha az a saját részének értékmegóvásában veszélyezteti, akkor megtilthatja.
    Ehhez kapcsolódóan még azt szeretném megkérdezni, hogy megtehetei azt az egyik tulajdonos a másikkal, hogy a zárat lecseréli és nem engedi be a másik tulajdonost? Ha ez bekövetkezne, akkor mit léphet a sértett?

Új hozzászólás Aktív témák