Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mike1334

    veterán

    válasz MaCS_70 #6723 üzenetére

    Nem vagyok biztos benne, hogy a tulajdonról való lemondást lehet kiterjesztően értelmezni. Plusz ugye nem elég a tárgyi oldallal felhagyás (kikerülba birtokból az otthagyott cucc, a corpus), kell mellé a tudati oldal, az animus is. Így tehát, ha a tudati oldal feltétel nem valósul meg (azt meg szerintem nem lehet itt kiterjeszteni, hiszen nem a kukába dobta és nyilván mivel üres lakásról van szó, így ezekre a cuccokra ki se terjedhetett az akarata), így szerintem nem hagyott fel a tulajdonával. A szerződést sem lehet kiterjeszteni az abban foglaltakon túlra, hiszen, ha akarta volna, akkor beleírja. Az a körülmény, hogy síetve távozott és most nem lehet utolérni, az is utalhat arra, hogy már nem tud akaratának megfelelően rendelkezni a dolgaival. Pláne, ha a földhivatali bejegyzés előtt távozott ismeretlen helyre, mert addig elszállíthatta volna szabadon a dolgait. De ez csak szerintem, nem vagyok napi szinten benne az ilyesmiben. Ja és a személyes cuccok nem képezhetik a lakás részét se sztem.

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

Új hozzászólás Aktív témák