Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Johnny_vT

    senior tag

    Sziasztok!

    Eddig gamer fejhallgatóm volt, de kiábrándultam belőlük. Most keresek egy árkategórián belül jobbféle készüléket zene, film, játék felhasználásra.

    1. Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Otthon használom, de forgalmas út mellett lakunk. Másokat sem szeretnék vele zavarni, így talán egy kompromisszumos zárt kialakítás lenne a legelőnyösebb.

    2. Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Zenehallgatás, filmezés, játék, videó- és hangvágás. Zenéből rock, metál (inkább instrumental mint hörgős), edm, dubstep, hangversenyek és népzenék. Mikrofon megléte előny, de nem feltétel.

    3. Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    Még nem fix, így a 60-150 eurós sávból több ajánlatot is szeretnék kérni (ha van...).

    4. Új vagy használt?
    Kicsit tartok a használttól higiéniai okokból, illetve kényes vagyok rá, hogy a párnázás (pl. ha műbőr) ne kezdjen bomlani pár hónap használat után. Viszont még sosem vettem használtat, így ha ezek az aggodalmaim tévesek, akkor erre is nyitott vagyok.

    5. Circumaural vagy supraaural?
    Nincs preferenciám. A fülcimpám tud fájni egy supraaural-nál (Mad Catz FREQ 7.1) és nem fájni egy circumaural-nál (HD 202) is, ezért a tanácsaitok után megpróbálok minél többet kipróbálni.

    6. Zárt vagy nyitott?
    A ház előtt járnak a mentők és a busz, illetve barátnőmet sem szeretném zavarni, így inkább zárt.

    7. Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
    A lehető legtisztább hangzást szeretném elérni lehetőleg állítható hangszínekkel (akár Windows appon keresztül), hogy alkalomadtán a basszust feltekerve tudjak pörgősebb zenékre is tombolni. Ezt értelmezhetitek úgy is, hogy legyen tiszta, erős méllyel :)

    8. Honnan vásárolnál?
    eBay-től tartok kicsit, de Amazon, MediaMarkt (fúj), Saturn (fúj) és szaküzletek szóba jöhetnek. Nem félek az online rendeléstől, de az áfa és vám miatt csak anyagilag indokolt esetben vennék tengerentúli boltból.

    9. Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Integrált hangkártya, amelyet egy éven belül kiegészítek egy komolyabb és jobban árnyékolt hangkártyával vagy külső erősítővel.

    Köszönöm a tanácsokat!

    - És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

  • Johnny_vT

    senior tag

    válasz Sinesol #77160 üzenetére

    Árban kicsit fölészáll a meghatározott keretnek, de tényleg jókat írnak róla. Nem nagyon láttam eddig Beyer-eket kiállítva kipróbálásra, ismersz olyan helyet, ahol megtapogathatnám?

    Alacsonyabb árkategóriából van tipped?

    - És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

  • Johnny_vT

    senior tag

    Sziasztok!

    Tudom, itt a jobb minőségű cuccokról szokott inkább szó esni, de hátha tudtok segíteni nekem is a budget ársávban. Barátnőm szeretne venni új on-ear fejhallgatót és megakadt a szeme a JBL Tune 500-on (vezetékes verzió). Kicsi, könnyen hordozható és alap zenehallgatási funkciókra tökéletes, több nem is kell neki. A fejhallgatót a nagyobb üzletekben 30 euróért adják, de a helyi "tesco" pontgyűjtő akciója keretében 18 euróból meg tudná venni.

    Nem vagyok tisztában a JBL alsó kategóriás füleseinek minőségével, ezért titeket kérdezlek: ennyiért már jó üzlet lenne? Milyen más típus van, amit tiszta szívvel tudnátok ajánlani belépő szinten?

    - És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

  • Johnny_vT

    senior tag

    válasz Gzula[HUN] #77430 üzenetére

    Köszi és igazad van. Mit is gondoltam, hogy megváltoztathatom az elhatározását...? :D

    - És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

Új hozzászólás Aktív témák