Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ébri

    senior tag

    Sziasztok!

    Sennheiser HD407 lecserélésén gondolkodom.

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Otthon és úton egy mp3 lejátszóval (Sony NWZ-E383), ami 32 ohmos IEM-et és a fenti fejhallgatót jól hajtja, nagyobb ellenállásúakat nem tudom.

    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Zene (rock, 70-es évek szintetizátorai (jarre, vangelis), néha klasszikus is, kevés hangszeres jazz soha).

    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    20-25e, ha nagyon szuper akkor 30.

    4.) Új vagy használt?
    Új.

    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Kb. mindegy, hacsak valamelyiknél nem zavar be a szemüveg.

    6.) Zárt vagy nyitott?
    Itt sincs preferenciám, eredetileg nyitottban gondolkodtam, de az IEM tapasztalataiból kiindulva nem feltétlenül rossz a zárt, ha beszélnek hozzám még mindig könnyebb nyakamba rakni, mint az IEMeket kiszedni a fülemből.

    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Ha jól emlékszem, Soundmagic E80-as IEM-em van, ennek a hangarányai számomra jók, ennál talán hangyányival kisebb megas elég lenne. Szóval egyenletes, vagy enyhe V, semmiképp sem nagyon erős mély/magas.

    8.) Honnan vásárolnál?
    Inkább Magyarország, gari miatt, de mivel a sapkás időszak (=tél) végétől használnám igazán, így akár külföld is szóba jöhet, bár ahhoz nagyon jó ajánlatnak kéne lennie.

    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    MP3 lejátszót fent írtam, az otthoni egy alaplapi hangkártya (Realtek ALC1150 egy Gigabyte H97-D3H-n).

    Mivel hordozva lenne, 2 m-nél rövidebb zsinórral keresek.

    ATH-M30X-et hallgattam, kicsit tompának tűnt, de lehet, hogy csak az MP3 lejátszóm nem bírja a 32-t meghaladó ohmokat. Akárhogy is, az nem jött be.

    Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák