Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MarioAna

    senior tag

    Sziasztok,

    Jelenleg egy Superlux HD681-et birtoklok zenére és kényelemre bőven jó, viszont a térhangzás játékokban nem a legjobb (pozíciónálással gondok vannak).

    Kérdésem az lenne, hogy kb 10-15k-ig jobban járnék egy zárt fejhallgatóval amit csak játékra használnék, azzal javulna a térérzetem - a szigetelés miatt -, vagy ne is várjak nagyobb teret a félnyitottról zár kialakításra való váltás miatt?

    Simán lehet, hogy a hallásommal/dekódolásommal van baj és nem a füles a hibás, ezért kérdezek előre, semmint megvegyek 15k-ért egy fejest és ugyanazzal a problémával szembesüljek.

    Hangkari egy Xonar DG, így az ellenállás nem számít (fejeserősítős).

    Superlux HD662 EVO-t néztem ki egyébként erre a célra egyébként.

  • MarioAna

    senior tag

    válasz Samtya #59643 üzenetére

    Igen én is ezen gondolkozok, hogy lehet inkább nem is a térérzettel van a probléma, hanem mivel a mostani félnyitott, nagyobb a tér és nehezebben lövöm be a pontos zajrányt, mivel a fejhallgató hangszórója mögötti tér és háttér/környezeti zaj bezavar. Lehet kicsit hülyén fogalmaztam, de hátha érthető, a zárt fejhallgatóban valószínűleg csak arra az egy hangra koncentrálsz, míg félnyitottban hallom a gép halk ventilátor zúgását, a paneltelep másik oldalán lévő gyereksírást, nagyforgalmú út alapzaját stb, amit lehet már természetesnek veszek és nem kellene, hogy zavarjon, de a hangok pontos kiszűrésébe beleszólhat.

    Játékoknál főleg PUBG pozíciónálásával vagyok bajban, ott eleve furcsán "realisztikusan" van megoldva a lövéshang, mert a szuperszonikus lövedékek miatt hamarabb hallod a süvítést/becsapódást, mint a lövéshangot (mivel a lövedék hangsebesség fölött érkezik). Emiatt csattan egy krva nagyot melletted a fűben egy golyó és utána pár tizedre hallasz egy lövéshangot a lövés irányából. Na amikor a fűben fekszek 2 percig és a csendet egy egy ilyen nagy csattanás/becsapódás töri meg a bal fejhallgatóban, egyből felugró 140-es pulzusnál elég nehéz higgadtan a lövéshangot megtalálni és pár tized alatt ezt a 3 hangot szétválasztani fejben és a jó irányba fordulni :DDD .

  • MarioAna

    senior tag

    válasz Spíler #59645 üzenetére

    Berendeltem Gearbestről egy sima HyperX Cloud Core-t, kuponnal és EU Express-el (így elvileg vám/áfa mentes), 15k-ért egy próbát megér. Ha annyira kéne a másik fülpárna majd veszek rá külön kínából, Xonar DG mellé meg nem kell az USB-s hangkari, sem a digitális mikrofon (ZM-1 mikim van külön már).
    Majd beszámolok itt a topikban a kettő közötti különbségről :R

    [ Szerkesztve ]

  • MarioAna

    senior tag

    válasz MarioAna #59648 üzenetére

    Megérkezett múlt héten a HyperX Cloud Core gearbestről. Hihetetlen, hogy mennyivel kényelmesebb, mint a Superlux HD681, pedig az sem számít szerintem egy kényelmetlen darabnak.
    Meglepetésre nem izzad bele a fülem és hosszú távon sem nyom sehol. A kábele érdekes, a mikrofont még nem teszteltem csak egy pillanatra felvétel erejéig, de minősége nem tűnt rosszabbnak, mint a Zalmam ZM-MIC1, sőt...
    Klausztrofóbiásoknak nagyon nem ajánlom, mert teljesen kizárja a külvilágot.
    Hangzásban elég jó, mélyorintált így teljesen más képet ad in-game, mint a HD681. A térhangzás fantasztikus, hiába zárt vs félnyitott összehasonlítása volt, sokkal precízebben be tudom lőni 360 fokban az irányt, tehát valahogy a pozícionálása/tere jobb, mint a félnyitott HD681-nek, bár ez lehet pont a teljes szigeteltségnek köszönhető, hogy sokkal kisebb zajokat is kiszűrhetek így.
    Zenére a HD681 kevésbé fárasztó a kevesebb mély miatt, de nem mondanám a Cloudot sem a szokásos brummogós dobozhangú fejesnek, mert attól függetlenül, hogy sok a mély, a többi is rendben van szerintem.
    Asus Xonar DG-vel hajtom, semmi gond nincs a kompatibilitással.

    Ennyiért (15k HUF áfa/vám nélkül EU Express szállítással) tényleg ajándék. Aug 11-i rendelés, 22-én megkaptam DPD futárral.

Új hozzászólás Aktív témák