Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gzula[HUN]

    őstag

    válasz partxxx #42904 üzenetére

    Egyszer még be akarok szerezni majd kici óccóért egy 531-est (esetleg egy 390-est), ebből a célból már el van zacskózva egy garnitúra 290-es egy pár fülpárnája kimosva. Bár nem hallottam még se az 521-est, se az 531-est, de valamiért van egy olyan érzésem, hogy a 290-es és a 390-es új köntösben.

    Eladó Meze 99 Neo + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

  • Gzula[HUN]

    őstag

    válasz partxxx #42933 üzenetére

    Az egyetlen garantáltan sérülésmentes megoldás, ha kitömöd vattával körbe, belül, és így teszed kényelmesebbé.

    Egyébként:
    Szépen, finoman le lehet fejteni a helyéről, a textil elég rugalmas. Én időnként le szoktam venni róla, kimosom mosózsákban. A textil anyag bírja, viszont a nem látható részen egy műbőr (vagy valamilyen, más idővel nem túl rugalmas) gyűrű van, az szorítja össze.

    Nos, az első m290-nél több alkalommal történő leszedéskor se volt semmi baja, ahogy leszedtem, de ixedik alkalom után elszakadt. Eredetileg ragasztva van rajta, én fekete cérnával, vékony tűvel visszavarrtam a helyére. Óvatosan, egyik oldalra felhelyezed, én egy irányban szoktam rá tekerve vissza helyezni, mint amikor hagyományos kerékpáron raktam annó vissza a láncot.

    Ha nem megy vissza tökéletesen a helyére, vékony tompa tárggyal, pl. egy kanál nyelével szépen helyre lehet tolni.

    A 2. M290-nél az első leszedéskor (használtam vettem) már első alkalommal körbe lejött már ez a műbőr gyűrű, bár lehet eredetileg is elengedte a ragasztás. Úgy éreztem leszedéskor már, hogy az nem tartja, de a textil is elég rugalmas volt magában, és nem mozdult el, nem akart lejönni a helyéről. Még lusta voltam vissza varrni rá, kimosás már megvolt. Ez van egy elzacskózva későbbi projekthez.

    Szerintem nem nagy ördöngösség. Nagyjából így néz ki belülről egyébként (tudom, ez egy 390-es): [link]

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Meze 99 Neo + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

Új hozzászólás Aktív témák