Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -NoVa-

    addikt

    válasz btraven #99574 üzenetére

    QC35 mellett nemlétező :), minden más cuccom nyitott, azokhoz képest azért fog. Mivel jól szellőző szövet pad van rajta alapból, így egy kevésbé leakelő félig nyitott fejesre emlékeztet. Bőr M50x padekkel zártabb, jobban izolált, ráadásul nem fekszik fel a fülemre laposan érintkezve, de még nyáron próbáltam úgyhogy a melegebb hang mellett melegebb érzet is jött vele azonnal, visszacseréltem. Szerintem nem variálok, nem nyom úgy hosszabban használva sem, mint egy on-ear Grado.
    Az anyaghasználatot még régebben írtam itt, érzetre olyasmi mint az autóipari kemény de tartós kopogós műanyag. Zörgős dobozhangja van érintésre, és az izolációnak is jót tenne egy puhább, lágyabb burkolat, de ezen az áron irreális elvárás lenne. Ahogy a jobb minőségű kábel, jól néz ki a hozzá adott, többet kihoz a hangjából egy drágább, de ha már nekiállnék drágább jobb kábellel meg Dekoni plüsspárnákkal varázsolni, akkor máris 150$-os fejest csinálnék belőle, máris más igényekkel nézném.

    [ Szerkesztve ]

  • -NoVa-

    addikt

    válasz btraven #99574 üzenetére

    Megint elvesztem egy jó analitikusabb összehasonlításban kicsit. Hajlamos vagyok elfeledkezni a kedvenc fejhallgatómról, mert annyira nyitott, hogy inkább hangfalnak nevezném, és inkább csak akkor lehet kiélvezni a hangját, ha egyedül vagyok itthon.

    A tesztszám Tidalról 352KHz-es MQA felvétel, kórus, szólóének és hegedű vegyesen.

    A Grado-utánzat tákolmányom felbontásban, tisztaságban, teltségben, tér tágasságában a HD580-nál jobb, nagyjából a 650-nel hasonítható, de szellősebb, könnyebb, nyár-kompatibilisebb viselet. Anyagköltségben ez versenyezne a kábel és padcserés Supernovával, de itt a textilhulladékokból összeválogatott belső csillapítások, és a beleölt kísérletező órák nem összegszerűsíthetőek. Hasonlóan a HD580-hoz, a Gryphon hangereje végtelenségig emelhető, mégsem válik a hegedű bántóvá, a női szóló legmagasabb hangjai sem sértiik a fület, miközben a terem mérete tisztán érződik. A Gryphon XBass / XStage implementációja inkább HDR szerűen túlzóan növeli az intenzitást, rákapcsolható, de nem kötelező.

    A Supernovánál viszont érdemes, tér méretében felzárkóztatja egy kicsit a mesterséges növelés, és a szellőzőbb earpadért vesztett teltséget pótolja az XBass, így a kettővel együtt közelíti meg 90%-ban az 580-at. Nem lesz annyira gyakori a Gryphon - Supernova páros, tehát mindenképp hasznos tanács :D
    Ezzel együtt is hangerőben nem enged annyit, mint a másik kettő fejhallgató. A hegedű, és a női magas átbillen kellemetlenbe. Alacsony/közepes hangerőn inkább otthon van.

    Újra a fiktív 150$-os kereten hasonlítva VE házon belüli dolgokkal, az Asura 3.0fe earbudjuk térben, tonalitásban elképesztő, kicsit vékonyabb hangja van az 580-nál (XBass behozza a hátrányt), és maximum hallgatási hangerejét sem lehet annyira extrémen felvinni, mint a nagyokét, mert a kicsi driver torzítani fog, de a mindennapi nem izolálós zenehallgatásnál ehhez nyúlok a legtöbbet. A Zen-ek melegebb hangúak, csak a mostani széria MX500 házát nem kedvelem annyira, kivárom a következő generációt.
    Viszont van a VE-ek egy 50$-os, szintén könnyen hajtható earbudja, a Master. Ritkán dícsérem, a drágább/jobb earbudok jobbak/drágábbak :), de a Supernovával összevetve jobbnak tartom a Master-t. Mindenben. Jujj :DDD Pont nincs benne az a kicsi középemelés, ami átbillenti harsánnyá a Supernovát hangosan hallgatva.

    Az IEM-eket végképp veszélyes belekeverni, összeghatáron egy Etymotic ER3XR simán hozza az egész kupac legjobb tulajdonságait egyben, fölötte már csúnya feketemágia és valóságreprodukálás történik, de ez már fülforma, preferencia, egyéni kényelmi igények, és időnként mérgesen néző tátogva mutogató családtagok komplex együttállása, másik topic.

Új hozzászólás Aktív témák