Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoliee

    senior tag

    válasz letoltobeze #97870 üzenetére

    "...Ezt nevezik talán szinergiának..."
    és talán az egyik legnehezebb dolog rálelni.
    Végül mire jutottál? Mi marad, mi megy, merre viszed a csapásirányt? Esetleg fejhallgató csere?
    Final-al barátkozol még?

    Szerk: "...Nem tudom pl. hogy mennyit fog még változni az enyém hangja +pár száz óra üzemidő után..."
    Bár nekem a belső tápos, MK2 verziók zenélnek, de szvsz jelentősen, és a jobbik irányba :D
    Onnan is tudom, hogy már egy jó ideje nem "bújom" a netet, hogy mit is kellene még kipróbálnom. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • letoltobeze

    aktív tag

    válasz letoltobeze #97870 üzenetére

    Írnék pár sort az Ananda - HE1000SE összehasonlításáról is:
    Az már első blikkre biztos mindenkinek egyértelmű lenne, hogy közeli rokonok. Egy témában nem járatos, aki csak rájuk néz nem biztos, hogy megmondaná, hogy az egyik kb. hatszor annyiba kerül, mint a másik. Az meg hogy pontosan ugyanazt a kábelt adják hozzájuk, hát... ez olyan „kínai".
    A hangjuk: Szerintem a két hang nagyon közel áll egymáshoz. Ebben is jól tetten érhető a rokonság. Olyan mintha, a HE1000SE egy idősebb, bölcsebb, érettebb, lenyugodott Ananda lenne.
    Az a zavaró élesség, amiről korábban írtam, már nincs meg a HE1000SE-nél.
    Ez utóbbi a hangját tekintve szerintem tényleg nem szégyenkezhet a csúcskategóriás fejesek között.
    Ha bele kellene kötnöm, akkor azt mondanám, hogy talán a közepeiben van néha némi olyan szárazság, ami nem annyira tetszik.
    Azt hiszem, az eddig általam hallott Hifiman-ok közül a HE1000-nek van olyan hangja, ami a legkiegyensúlyozottabb, ami talán hosszabb hallgatás esetén se fárasztana (sajnos ezt nem volt lehetőségem kipróbálni).
    Viszont amit még a tulajdonosa (szaki58, akinek ezúton is 1000 hála, hogy lehetővé tette kioróbálni) is elismert, hogy olyan nagy különbség a hangjjukban s/nincs, mint az árukban, ez még őt is elgondolkoztatta, hogy érdemes-e egyáltalán egy Susvara-ra gyűjteni...
    Egyik áttekintésében olvastam, hogy milyen praktikus, hogy a széle nem fa, hanem csak furnér. Hát... lehet hogy praktikus, de már bocsi, egy közel másfél millás fejes van a kezedben, és olyan érzést kelt az a furnér, mint valami kínai bóvli a józsefvárosi piacon. Ez persze a hangja értékéből mit sem von le, és amikor a fejeden van és már nem látod, csak hallod, akkor már erről elfelejtkezel, de azért értitek?
    Ha kétszer annyiba kerülne, mint az Ananda, nem gondolkodnék rajta, na de közel hatszor annyiba fáj. (5,4-szer amazonon).

    Még egy érdekesség: bárkivel hallgattam eddig zenét együtt, eddig mindenki feljebb tekerte a potit, mint én - volt aki nem kicsit. Ebből egy dolog biztos: érzékenyebb a hallásom sosaknál. Ez nem jelenti, hogy jobb, ezt nem gondolom, de hogy kisebb hangerő sz ideális számomra, mint sokaknak, az biztos. 🙉

Új hozzászólás Aktív témák