Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sinesol

    veterán

    válasz btraven #96051 üzenetére

    Ennyibe kerül akciósan egy komolyabb cucc.
    Nem tudom mennyi lehet a teljes ár, mivel csak ajánlatot lehet kérni a cégtől, de a hirdetés szerint sokat lehet spórolni ahhoz képest.

    Ja most eszembe jutott, hogy mintha ASR-en is kipróbáltak volna egy fejlettebb modell-t, rákeresve meg is találtam, az 41K dolcsi volt.

    [ Szerkesztve ]

  • p_adam

    addikt

    válasz btraven #96051 üzenetére

    Azért kéne ezt elfelejteni, mert a hangreprodukció abból áll, hogy egy adott rendszerbe bekerül a felvétel amit a forrás feldolgoz, majd átküldi (ált. erősítőn keresztül) a fejhallgatónak, ami (a hallgató fülformáját figyelembe véve) eljut a hallójáratig. A kábelek, tápellátás is befolyásolhatják a hangot (akár az is, hogy a hallgatónak épp milyen napja van, beteg, stb.). A hang pedig egyáltalán nem csak frekvenciamenetből áll, hanem harmonikus összetétel, felfutások, lecsengések, térképzés, képalkotás stb. ezek nagyon nagy hatást gyakorolnak az egész hangzás érzékelésére, sőt, előtérbe helyeződhetnek más dolgokhoz képest.
    Megjegyzem, sok teszt nem is foglalkozik ezekből minden dologgal, pedig fontos.

    Aki ezeket így hallgatja, ahelyett, hogy beköti az adott dolgot és felteszi a fejére (jól beállítva) az előbb leírtakból az égvilágon nem fog semmit hallani...
    Pl. egy fejhallgatóra írt EQ annyiban kompatibilis hogy legalább adott fejhallgatóhoz passzol (ami lehet teljesen másképp szól mint az darab mint amire ráteszik) de az összes többi dolgot csak helyettesíti valami tehát valamit igazán csak az ér, ha valaki magának állítgatja, és az sincs ingyen, nagyon nem. Jah, és olyan görbét vesz figyelembe, amit én egyáltalán nem találok jól szólónak, de ez mindegy is ;)

Új hozzászólás Aktív témák