Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fericske

    addikt

    válasz Carasc0 #79772 üzenetére

    Emlékeztem a mélyekkel kapcsolatos kitételedre, és azt figyelembe vettem az szerint, hogy a K512-ben kimondottan kevesled, ami nem csoda, egy magasba húzó, vékony hangú fejes. Illetve még figyelembe vettem a zenei stílus preferenciád - amihez az m50x kapja a pozitív értékeléseket a neten -, illetve azt, hogy szokták mondani, hogy túl sok mély ne legyen - mondjuk mikor lejönnek egy ilyen Cerberusról - azután meg keveslik az ajánlott fejesben a basszus mennyiséget.

    Audiophile nálam kiegyenlített, nem vékony hangzást jelent. Van testessége a közepeknek, nem csak nyüszít az énekes és a hangszerek sem csak cincognak.
    Az ilyen hangolású fejesek kiterjeszthetik a zenei ízlésed is.

    Ezek alapján pár zárt fejes amit tudok mondani, aztán még mások kiegészítik amiket ők hallottak.
    Yamaha HPH-MT5, HPH-MT7
    NAD VISO HP50
    Cooler Master MH752
    SoundMAGIC HP151

    Ezek alapvetően mindenevő fejesek. EDM-classical-rock oké.

    Akkor most az m50x mellőzve lett, illetve azt javaslom egy esetlegesen felmerülő dt770 pro-t is mellőzz.

    Ha van lehetőséged, vásárlás előtt próbálj ki amit tudsz. A két mellőzöttet is.

    ".....Az hogy egy füles audiophile, az okozhat-e olyan hangzásélmény problémát, miszerint az egyenletesség miatt én az adott X zenében keveslem a mélyet?....."

    Ez egyfelől megszokás kérdése, mire állt rá a füled, agyad. Az első benyomásra rányomhatja a bélyegét. Másfelől a fejhallgató zenei képessége, minősége is beleszól a dologba.
    Mivel két teljesen eltérő karakterű fejessel van tapasztalatod, téged nem fenyeget az a veszély, hogy próbakor "félrehallasz" dolgokat amik neked számítanak.

    [ Szerkesztve ]

  • persil

    nagyúr

    válasz Carasc0 #79772 üzenetére

    Audiofil te lehetsz, nem a fejhallgato, es leegyszerusitve azt jelenti, hogy torekszel a legjobb hangzasra.
    Felteve, hogy egyaltalan van hozza hallasod. Ismerek olyat, aki a ketpalcas kinai szarokat is boldogan hallgatja, egyszeruen nem erzi a kulonbseget egy minosegi fulessel, mert szimplan botfulu.
    Itt a topikban azert vannak paran, akiknek a hangzas/zene a mindenuk, ezert nem szoktak "szart" ajanlani.

    Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

Új hozzászólás Aktív témák