Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mattew

    tag

    válasz Bodz #49880 üzenetére

    Köszönöm a segítséget! Tegnap elmentem vásárolni és arra a következtetésre jutottam, hogy nekem jobban tetszik a 910 hangja mint a 710-é, így végül szubjektív okok miatt amellett döntöttem. Nagyon elégedett vagyok vele mert kényelmes (+3 órát elvolt a fejemen gond nélkül), és jól szól.

    Egy kis SZUBJEKTÍV élménybeszámoló akkor a Beyerdynamic 910-ről:

    Elsősorban azért választottam a drágább modellt mivel mindenki azt tanácsolta, hogy azt vegyem amit én jobbnak hallok, és jobban passzol a zenei ízlésemhez. Meglepődve tapasztaltam, hogy a 710 sem izoláltabb a 910-nél (szerintem mindkettő korrekt, azon a hangerőn ahol hallgatom 1 méterről már csak teljesen üres szobában lehet meghallani, de pl egy szobában ahol más is tevékenykedik már nem igazán lehet megkülönböztetni az alapzajtól). A 710 egyértelműen tisztábban szól (gitárszóló, talán az ének is). A 910-en hallgatva viszont ugyanabban a zenében sokkal erőteljesebb a dob és a basszusgitár. Igen, az a bizonyos feláll a szőr a hátamon érzés. Így összességében lehet hogy a 710 pontosabban adja vissza a zenét (ahogyan azt a stúdióban megálmodták), nekem a 910 erősebb basszusai (ahogyan azt én egy koncerten hallom) (nem tudom hogy a 100 és 500 hertz közötti tartományra illik-e ez a jelző, én ezt hívom basszusnak) jobban tetszettek. Amiben biztos vagyok hogy egy ilyen kényelmes és részletgazdag fejes után elég fanyalogva rakom vissza a fülembe az utcán használt olcsójános pioneer fülhallgatómat.

    [ Szerkesztve ]

    Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

Új hozzászólás Aktív témák