Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    válasz instantwater #47439 üzenetére

    Utolsó mondatoddal - és persze az összefoglalóban lévő pár mondatnyi szösszenettel - kissé vitába szállnék.

    Sokan emlegetnek bizonyos minőség javulást bluetooth fejesek esetében az APT-X átvitel kapcsán.
    Nos múlt héten volt szerencsém tesztelni két nagyágyút (Sony MDR 1ABT és Sennheiser Momentum Wireless) és azt kell mondjam nem alaptalanok a híresztelések...ez már nem az a kékfog...
    Sennheisert még egyszer megfülelem, mert sanyinak óriási fölénye van abban a tekintetben hogy 2 napig nálam időzött, ezért a 10 percnyi Momentum hallgatás kissé kívánnivalót hagy maga után, de annyi bizonyos, hogy mindkét versenyző igen kulturált hangzást produkált, én főleg a dinamika tartományokon lepődtem meg, a magasak még kissé lehetnének kifinomultabbak (nem több). A közepek kissé visszább vannak mindkét modellnél, de nem túlságosan, ne nagy V-t képzeljünk el, teljesen kulturált megszólalás mindkét részről.

    Vezetékkel hallgatva ugyan érzek még némi többletet, de egyáltalán nem nagy a kontraszt...érdemes számításba venni ezeket a készülékeket, egyedül áruk borsos (140 illetve 100 ezer) tehát saját árkategóriájukban a vezetékes fejesek legyőzik őket, de ha a DAC-AMp mint beépített opciót nézzük, nem szerpelnek rosszul (mondjuk egy 50 ezres kategóriában semmiképp).

    Egy meghallgatást mindenképp megérnek...ha van rá lehetőség!

  • pIIrash

    tag

    válasz instantwater #47439 üzenetére

    Én is ezt nézem:

    Sony MDR-1A

    De felmerült még a
    Shure SRH840
    Audio-Technica ATH-M50x

    Fogalmam sincs melyik lenne a megfelelő. Nagyjából ez az ártartomány, amit még rászánok.

Új hozzászólás Aktív témák