Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szakibá...

    senior tag

    válasz Falconer #30064 üzenetére

    Elszántan szidod az MDR 1R-et, erre kiderül, hogy a BT változatról beszélsz. Az 1R-nek 3 változata van, a BT és az NR típusok tesztek szerint nem szólnak jól, a sima vezetékes jobb náluk. Én csak a mezei vezetékeset ismerem, nekem semmi bajom vele. Egyáltalán nem nevezhető lineáris jellegűnek, de számomra nagyon szórakoztató hangja van. A terével sincs semmi bajom.

    Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Falconer #30064 üzenetére

    Egyébként nekem is fennakadt a szemöldököm, látván, hogy te az 1RBT alapján teszel következtetéseket az 1R hangjára vonatkozólag, de mivel arról csak olvastam, hogy jelentős különbség van a kettő hangja (és mérési adatai) között, ezért nem szóltam. Szerencsére Szakibá szólt, bár sajnos ő is csak olvasmányai alapján tud a bluetoothosra hivatkozni, de akkor már én is megerősítem, hallásélmény híján is, hogy jelentős különbség van a kettő között (hogy az NC verzióról már ne is beszéljünk), és az írások (és mérések) szerint a BT hátrányára, ami egyébként logikus is, hiszen a BT-ben semmilyen egyéb konstrukciós előnnyel nem kompenzálják a belepakolt elektronika káros hatásait, sőt, ami kevés egyéb konstrukciós különbség van köztük, az inkább a sima 1R javára szól. Tehát enyhén szólva nem helyes az 1RBT hangjából az 1R hangjára vonatkozó következtetéseket levonni, általános elvi és konkrét gyakorlati okokból sem.

    (#30101) .DLL: Te ugyebár (helyesen :D ) nem hiszed el nekem feltétel nélkül, hogy eleve nem lehet ugyanaz, hiszen a BT-be belepakolt elektronika mint elektronika, mint anyag és mint tömeg eleve beleszól a hangképbe, akkor is ha ki van kapcsolva és meg van kerülve, ezért jelzem, hogy egyéb konstrukciós különbség is van köztük. Két külön fejhallgatókonstrukció, nem csak az egyikbe belepakolt elektronika miatt - de mint mondottam, pusztán az egyikbe belepakolt cuccok miatt sem lehetne ugyanaz, vezetékről sem.

Új hozzászólás Aktív témák