Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szakibá...

    senior tag

    válasz #71562240 #11888 üzenetére

    Nekem más tapasztalatom van. Amelyik Beyer "V" karakterű, az meghajtástól függetlenül olyan marad. A nagyobb baj az, hogy azonos típusszám esetén nemcsak különböző kivitelű, de nagyon különböző hangú darabokat gyártottak. Még azonos kinézet esetén is többféle belsőt lehet találni. Legalább az utolsó számjegyet variálhatták volna. A DT990 esetén (erről van szó) a párnával tényleg hasznosan lehet játszani, valamikor régen említettem, hogy már 20 éve is úgy használtam, hogy a párna első felét levarrtam laposra. Így olyasmi aszimmetrikus formája lett, mint az Audeze párnájának van, csökkent a magasemelése. De van nagyon korai 990-es, aminek eleve nincs magasemelése, pl. Pityué. Az bosszant, hogy még nem jöttem rá az okára.

    krichd1: Tudom, mire gondolsz, van egy öreg DT550-em, a leírásod pontosan illik rá, az öreg DT880 közvetlen elődjének tekintem. A HD600-nak is komoly vetélytársa.

    Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

  • krichd1

    addikt

    válasz #71562240 #11888 üzenetére

    Ezzel nem értek egyet. Már privátban is írtam, hogy leginkább egy fejhallgató hangját a párna kivitelezése/anyaga határozza meg, ennek változtatásával lehet legnagyobb különbséget elérni a frekvenciaátvitel szempontjából. ( Ahogy olvastam, ezt a trükköt alkalmazták az új Anniversary Edition AKG K702-nél is, ami műszakilag megegyezik a Q701-el, csak terveztek hozzá új fejpárnát és új fejpántot. Az új fejpárna által más karakterű hangot kaptak, az új fejpánttal pedig javítottak a sokak által kritizált kényelmetlenségen.) Persze itt feltételezek egy belépő szintű DAC és fejhallgató erősítő párost, már régóta nem foglalkozom alaplapi hangkártya/mobiltelefon/egyéb gagyi forrásokkal. Mint írtam, a régi Beyerdynamic DT880 600 ohmos fejhallgatóról van szó, amit kipróbáltam az eredeti műbőr párnával, illetve az új szürke plüss párnával. A két párna teljesen más hangot eredményezett ugyanarról a forrásról (DIY volt egyébként, nem kérdeztem a részleteket). A műbőr párnával egy kiegyensúlyozott, természetes, zenei hangot nyújtott, olyat amit órákig el tudnék hallgatni, bármely mai dinamikus fejhallgató mellé oda mernék rakni, mert egy nagyon eltalált, kiegyensúlyozott hangú konstrukció. Nem ilyen szerte szét EQ-zot, műtérrel ellátott álrészletező, technokrata hifis hang, amit manapság sokszor alkalmaznak felső közép, illetve felső kategóriás fejhallgatóknál. A plüss párnával, már ebbe az irányba változott a hangja, a kiemelt magasakkal, kicsit nagyobb térrel és visszafogottabb, hiányosabb mély hangokkal. Amikor fejemre tettem (eredeti műbőr párnákkal), 2 perc után megkérdeztem a tulajdonosát, hogy eladó-e, de sajnos rögtön rávágta a nemleges választ. Amit teljesen meg tudok érteni, én sem adnám el a helyében, mivel ehhez hasonló hangot nem nagyon lehet kapni újonnan, elég magasra teszi a mércét, kora ellenére. És kihangsúlyoznám, hogy az eredeti DT880-ról van szó, tehát nem a későbbi "S", "M", "Pro", "Edition" verziókról.
    A mai DT770/DT880/DT990 Edition és Pro változatokkal (amiket hallgattam) egyébként sem az a bajom, hogy az egész magas tartományt kiemelik egy bizonyos mértékben, hanem hogy egy bizonyos szűk tartományban (8-9 khz) nagyon erős, durva mértékben emelnek, amit inkább már a torzítás kategóriába sorolnék, nem pedig a színezés kategóriába. Ezt elsősorban saját, szubjektív hallás/tapasztalás során állapítottam meg, utólag néztem meg méréseket, amik szintén ezt igazolják.
    Azt, hogy utólag a szürke plüss párna lapításával mennyit sikerül javítani a hangjukon az újabb verzióknak, vagy akár a régieknek, nem kísérleteztem ki, mivel nem vagyok tulajdonosa egy Beyedynamic fejhallgatónak sem jelenleg.

    [ Szerkesztve ]

    Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Új hozzászólás Aktív témák