Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz pucz #10551 üzenetére

    Gondolom új árra gondolsz a 15-20ezer alatt.
    A kényelmesség nem olyan egyszerű, mert az utcai használathoz fontos a jó hangszigetelés, ahhoz pedig nem csak a zártság, hanem erősebb nyomóerő is kell, és az ilyen fejesek között sajnos elég ritka a puha fülpárnájú. Ennek fényében a kényelem terén való kisebb megalkuvással például az AKG K518LE elég jó választás, könnyen hordozható, viszonylag tartós kialakítású, és a hangját is sokan szeretik, igaz nem mindenki, mert eléggé mélyorientált, sokak szerint mélytúlsúlyos. Próbáld ki. Aztán ott van a sokak által szintén vitatott hangú Marshall Major, amely kiváló kialakítású az utcai használat szempontjából, a hangját nem mindenki szereti, mert ők tompának gondolják, ez vitatható, de az biztos, hogy a legmélyebb regiszterekben elfogy egy kissé, amolyan középsávorientált, és elég direkt hangja van. Akkor lehetne érdekes számodra, ha még be tudnád szerezni a 18-19ezer körüli bevezető árán, erre elvileg van még lehetőség, a gyakorlatban lehet hogy már kifogytak az ilyen áron behozott készletek, és akkor már csak a "normál" 30ezer körüli-feletti árán kapható. Ezek supraauralok, a circumauralok közül például érdemes lehet megpróbálni, talán még kapható valahol a mélyhangsúlyos, dinamikus, egyúttal elég kellemes hangú Creative Aurvana Live! vagy nézd meg a hasonlóan mélyhangsúlyos, kicsit direktebb hangú Audio-Technica M30-at vagy a mélyben szegényebb, de kifinomultabb hangú Shure SRH240-et. Ha mégis felmennél 25ezer környékéig, akkor bejönne képbe a topikban nagyon népszerű hangú Shure SRH440 is, vagy esetleg egy huszárvágással a JBL J55-öt is gyümölcsöző lehet kipróbálni, kellemesen szól, inkább a mélyei erősek. 15ezer alatt nézd meg a Beyer DT235-öt, nagyon jó ár-érték arányú, lehet hogy azzal is megelégedsz, és akkor marad egy kis pénzed. Na és ott van a jó nagy darab, általam még nem hallott, de az áráért állítólag jól szóló Digitech Pro Monitor is.

    (#10552) zoltankakuk "Felteszem utcára (...) persze az adott ár mellett a lehető legjobbat akarnám." Ez a lényeg, utcára is a hangminőség-kényelmesség-hordozhatóság háromszögből érdemes kiindulni, nem a divatos-dizájnos-színes háromszögből - gondolom én. "Nem véletlenül hordják a sztárok, ugyanis a celeb életben, különösen külföldön, fontos a megjelenés." Így van, ott fontos a trendiség, a megjelenés, meg a sok pénz, amit a cégtől kapnak a termék reklámozásáért. Mi azonban nem vagyunk celebek, szerintem ne őbelőlük induljunk ki, ha magatartásmintát keresünk magunknak. "Gondolom azok az NBA játékosok otthon olyan rendszerrel rendelkeznek, mint amilyen nekünk álmunkban sem lesz." Általában így van, mert még bőven marad elég pénzük, miután megvették a tizenötödik Ferrarijukat a garázsba, hogy hifire is elköltsenek egypár milliót, de többségük esetében sajnos kár beléjük, és lefogadom (sőt tudom), hogy Michael Phelps-nek, Kobe Briant-nek, Metta Worldpeace-nek (alias Ron Artest) és társaiknak, akiket folyton Beats-szel a fejükön látunk bevonulni a pályára vagy a medencéhez, eszük ágába se jut zenét hallgatni ezeken az eszközökön, tehát nekik ugyan mindegy, hiszen csak azt hallgatnak rajt, amit, ellenben a jó fejhallgató arra való, hogy a zenét minél ügyesebben közvetítse. A tárgyalt Beats-ek nem a zene, hanem a dr. Dre-féle hangok közvetítésére való, olyan is a hangkarakterük. Szerintem felesleges a mókusvakítás eszközeinek a védelmére szót pazarolnod, hiszen te is azt mondod, hogy nem ezeket vennéd. Szerintem kár filozofálgatni ezekről egyrészt-másrészt módon, kár relativizálni azt, hogy ezek a készülékek elsősorban, másodsorban és harmadsorban is arra valók, hogy hülyítsék vele az embereket, illetve hogy kihasználják az emberek tudatlanságát? Persze egyikünk se küldi a vérpadra vagy máglyára azokat, akik ezeket a Beats-eket veszik, ez szívük joga, és ezt még a kormány se tiltotta be és nem adóztatta különadóval, de itt a hozzáértők általában nem örülnek, ha a Beats-eket propagálja valaki, mert a Beats-ek irritálóak, tenyérbemászóak, még akkor is, ha nyilván akad azok között is egy-két típus, amelyik az irritálósága mellett még viszonylag jól is szól.
    Végül is csak azt ismétlem, amit az előttem szóló Ati1979, krisztianAMG és mások mondtak, de meg akartam erősíteni.
    "A Beats-nek is jó egy kis ingyen reklám mondjuk egy NBA játékostól,..." Ingyen?! Hol élsz te?! :D Éppen azért olyan drágák ezek, mert a fogyasztó fizeti meg, hogy ott látod a Kobe Briant és társai fején.

    (#10556) szakibá... Na persze, de van egyértelmű jelentésű szóhasználat, miért ne alkalmaznánk azt a félreérthető fogalmazás helyett? Ráadásul elvileg ez egy szakmai topiknak nevezett valami, tehát akár még elvárható is lehet a pontos fogalmazás.

    (#10557) pucz Miért leszólás? Felhívtam a figyelmedet egy (több) hibára.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák