Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz Tulku #100199 üzenetére

    Szokás szerint, te legalább érted, hogy miről beszélek. De legalábbis nem akarod a véremet kiereszteni, mint mások. Én is írtam, hogy az az ősrégi fejhallgató a süketszobában, valószínűleg arra a néhány frekvenciára a műszerrel, amihez csatolva van, kompenzálva van. Mégiscsak orvostechnikai eszköz! Ott nem az a cél, hogy szépen szóljon, hanem hogy megfeleljen az átvitele az emberi átlagnak. Nyilván akad olyan egyén, aki ez felett, illetve alatt helyezkedik el. Tegnap este, csak kíváncsiságból végigfutottam a Wikipédia néhány vonatkozó szócikkét, és igen, van aki -10dB értékig hall. A 0dB-re meg több helyen is úgy hivatkoznak, hogy egy szúnyog repülésének hangja 3m-ről. Ide van megállapítva a referencia érték, az ehhez tartozó nyomás pedig 20µPa. Valahol még azt is olvastam, hogy itt kevesebbet mozdul a dobhártya, mint egy levegő molekula hosszának százada.

    Szóval kedves bitrograde, ha ennyiből nem értetted meg, hogy ez mire jó, akkor nem is fogod. Vagy ugyanazt csinálod, mint a másik delikvens, szándékosan játszod meg az értetlent (próbálok finom maradni), azért, hogy kihozz a sodromból, a magad szórakoztatására, és csak hogy kötekedhess.
    Két dolgot még hozzátennék az egészhez, és nem kivánok veled tovább foglalkozni. 1. Az összes általad felvetett "kérdésre" választ ad a weboldal a teszt alatti leírásban, ha tudsz angolul, csak végig kellene olvasni. Ha nem tudsz (annyira), javaslom a DeepL fordító használatát, összefügő szövegekre jobb, mint a Google megoldása. 2. A tesztet az Új-Dél-Wales-i egyetem fizika tanszékének tagjai készítették, annyi változás történt az évek alatt, hogy flash formátumból html-re fordították. Szóval lehet, hogy jobban képben vannak a teszt lehetőségeivel, mint itt bármelyikünk valaha lesz.

    Decibel
    Ultimate Sound Pressure Level Decibel Table

    [ Szerkesztve ]

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák