Új hozzászólás Aktív témák

  • #LittleG

    csendes tag

    Sziasztok!

    Új fejhallgatót szeretnék vásárolni, mivel jelenlegi Gamer fejhallgatómat (Asus Cerberus) már nem tartom megfelelőnek. Nem kimondottan rossz, de az utóbbi időkben játék helyett rákaptam a zenehallgatásra, arra pedig szerintem alkalmatlan a "doboz hangzása" miatt.

    Most viszont szeretnék egy hangzásban minőségibb fejhallgatót venni elsősorban zenehallgatásra. A kérésem pontosítása érdekében itt vannak az ajánlott kérdések válaszai:

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?

    Elsősorban otthon, csendes, nyugodt környezetben.

    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?

    Zenehallgatásra (pop, rock), elvétve pedig filmnézésre és játékra. Mikrofon jó lenne beépítve, de ha szerintetek nem ajánlott, akkor azt külön is meg tudom vásárolni, ez nem eget rengetően fontos funkció.

    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

    Jelenleg 20 000 - 30 000 forintig gondolkozom. A felső határt már nagyon nem szeretném átlépni.

    4.) Új vagy használt?

    Ha van rá mód, akkor új. Használt eszközökkel sajnos volt már negatív tapasztalatom.

    5.) Circumaural vagy supraaural?

    Mindenképpen circumaural.

    6.) Zárt vagy nyitott?

    Zárt.

    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?

    Nagyon zavar a doboz hang, illetve a mély hangok hiánya. Szeretnék egy kiegyensúlyozott, tiszta középtartományt, de nem megfeledkezve a basszus létezéséről :)

    8.) Honnan vásárolnál?

    Elsősorban magyarországi webshopból. Azt, hogy pontosan melyikből, még nem tudom.

    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?

    Elsősorban számítógép, mely dedikált hangkártyával rendelkezik (CREATIVE Audigy FX). Alkalomadtán viszont akár telefonról, vagy laptopról is (ez kevésbé releváns).

    A válaszokban, ajánlásokban szakmai magyarázatokat nagyon szívesen fogadok, mert bár a témának nem vagyok szakértője, mindig is érdekeltek a dolgok miértjei és hogyanjai.

    A segítséget előre is köszönöm! :D

    [ Szerkesztve ]

    Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

Új hozzászólás Aktív témák