Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick3D

    senior tag

    Sziasztok !

    Szeretnék segítséget kérni füles vásárlásban bár nem tudom mennyire célszerű ide írnom ilyen füles ügyben de hátha ti tudtok valami okosat :K

    Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Otthon használnám (csendes környezet).
    Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Használati prioritásaim : 1. Játék 2. Zene 3. Film. (Nagyon fontos hogy tisztán halljam ki mikor merre mozdul , a leghalkabb lépteket is tisztán beazonosítva pontosan honnan jött. Volt már mindenféle fülesem sima 2.0 és 5.1 is viszont még ennyi év után sem tudom megmondani ilyen helyzetben melyik a jobb erre a célra vagy hogy maga a játék kihasználta-e avagy sem , totál segg vagyok ehhez. 2éve 5.1 külső hangrendszeren csinálok mindent . . hiába helyeztem el tökéletes szögben magasságban őket egyszerűen nem tudom beazonosítani pontosan mint régen a Sennheiser 350 PC fülesemmel). Nem szeretnék mikrofonos fejhallgatót. Zene téren minden evő vagyok de főleg Metal/Rock/Nightcore pörög.
    Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    20-30.000 Huf a budge DE ! hajlandó vagyok még 10-20k val fölé lőni viszont csak nagyon extrém esetben.
    Új vagy használt?
    Új és használt is megfelelő nekem az egyetlen fenntartásom a használtakkal kapcsolatban a párnázott rész mennyire van tönkre. Tapasztalatom szerint még a szívósabb darabok is előbb utóbb elkezdenek vedleni ami gáz főleg ha a csere párna már nincs forgalomban vagy méregdrága árban van :((
    Circumaural vagy supraaural?
    Circumauralnak örülnék szeretem ezt a típust ;)
    Zárt vagy nyitott?
    Teljesen mind1 hogy zárt/nyitott esetleg a kettő közötti a prioritás a hangzás és az ár.
    Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
    Ezt baromi fogós kérdés . . . Lehet hülyeséget írok de : Tiszta közép , Brutális mély , Kiegyensúlyozott hangzás.(Játékban/filmeknél szeretem a Brutális mélyeket de zenében inkább a Tiszta közép vagy kiegyensúlyozott hangzást csípem). Ami zavar zenében a túl sok mély.
    Honnan vásárolnál?
    Itthonról de ebayről is szoktam vásárolgatni nem probléma az sem. Amazon is szóba jöhet bár ebben az árkategóriában már a vámolás az elég sokba kerül ha csak nem giftelik :DDD
    Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    CREATIVE Sound Blaster Omni 5.1 surround Nagyon pöpec hangkártya megvagyok vele teljesen elégedve bár azt nem tudom fülesekhez mennyire alkalmas illetve a DAC fogalmam sincs pontosan tudna-e többet ennél ?

    Kinézett fülesek nincsenek , legutóbb nagyon befürödtem egy füles vásárlásával amit aztán vissza is juttattam az eladóhoz ... Jelenleg nem vagyok hajlandó azt az irreálisan magas felárat megfizetni amit a "Gaming" címszóval ellátott fülesekért kérnek ezért is reménykedem hogy az igényeim nem megvalósíthatatlanok és kapok ebben a kategóriában valamit. ( Sok külföldi fórumot olvasgatok és ott is azt írják hogy a tudásukhoz képest túl vannak árazva , hasonlóakat olvasok itthon is.) Lehetőségem kipróbálásra nem igazán van , vidéken lakok messze a nagyvárostól és itt semmi nincs.
    Kissé hosszúra sikeredtem :U

    Előre is nagyon köszönöm a segítséget ! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák