Új hozzászólás Aktív témák

  • birno

    addikt

    Sziasztok,

    Itthon adott egy Asus Xonar Dx hangkartya, meg egy Sennheiser PC350-es.
    Meloban integralt hangkartya s valami ocska, noname fejes.
    A PC350 mar benne van a korban, meg hazilag volt moddolva anno, amikor szerintem kicsit serulhetett a membran s mostanra, neha, szerencsere nagyon ritkan, magas hangoknal berezonal.
    Kellene egy picit ertelmesebb fejes meloba, 2 lehetosegen gondolkozom.

    1. Itthonra venni egy masikat s a mostanit bevinni meloba.
    Ebben az esetben a szempont, hogy nagyon kenyelmes legyen hosszu hasznalat alatt is, a PC 350-ben ezt imadom.
    Viszonylag ritkan hallgatok zenet fejessel, ha megis, azert szeretem ha szepen szol, sok mindent hallgatok vegyesen, van elektronikus, dubstep, metal, pszihedelikus stb, ami engem tuti zavar ha tul sok a mely, meg ha nincs dinamika, tompan szol, kongo terhatasu :).
    Ha valamit segit, anno ezt a moddingot csinaltam meg a fejesen s nagyon meg vagyok elegedve az eredmennyel, mind zene mind film nezes eseten.
    Amire inkabb hasznalva van az a film nezes, de nem kell 5.1 meg ilyenek, sima sztereo tokeletes, de szepen szoljon, ott is legyen meg a hatas egy robbanasnal, legyen dinamika stb.
    Vezetekes kell, nem nyitott, hogy zart vagy felnyitott lenne jobb azt nem tudom, mikrofon nem kell.
    Nem tudom szamit-e, de most ekeppen van belove a Xonar Audio Center, a foobar s a PotPlayer, nekem ezen beallitasok mellett jott be eddig legjobban a hangzas.
    Arat nem irok egyelore, mondjatok parat, aztan meglatjuk.

    2. lehetoseg, hogy marad itthon a mostani fejes s bentre veszek valamit.
    Zenet melo kozben ritkan hallgatok, inkabb a meetingek miatt kell, hogy minel tisztabban lehessen hallani a masik felet, zarja ki a kulso zajokat minel jobban, mert jelenleg ha valaki dumal mellettem alig erteni mit mondanak, meg ebben az esetben kell mikrofon is, amivel lehetoleg tisztan hallani, valamelyest szuri a kornyezeti zajokat s persze itt se art ha minel kenyelmesebb.
    Szinten vezetekes kellene, zart, hangeroszabalyzoval, mikrofon nemitasi lehetoseggel.
    Azt is hallottam, hogy erdemesebb USB-set venni, mert jobb mint a jack integralt hangkartyaval, nem tudom mennyire igaz.
    Ebben az esetben azert egy 10-esnel tobbet nem szivesen adnek ki ra.

    Elore is koszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák