Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz dangerzone #6603 üzenetére

    Így van. Ahogy növelem az fsb-t, úgy nő a memória is. Amit persze vissza tudok venni, de csak lépésenként. Van asszem 667-709-800-886-1067 ilyesmi... 33 fsb-n áll be a ram 1ghz-re.

    Amúgy most jövök biosból. Kipróbáltam amit mondtál. CPU 2,7Ghz - így kiadta a 999Mhz-et a ramra, ezzel a visszaállítós dologgal.
    Tehát, próbálom érthetőbben fogalmazni. :)
    Ha az fsb-t növelem, akkor a memória vele növekszik. Lesz egy adjusted memory clock. Viszont az alapórajelet is tudom állítani. Az ugye 800. Ha a Cpu-t 333 fsb-re aka 3Ghz-re tolom, a memóriát hagyom 800-on, akkor az adjusted írja ki az 1Ghz-et. Viszont az alapórajelet tudom állítgatni, de csak a fent említett szakaszokban...
    Most, legutóbb azt próbáltam, hogy a procit felnyomtam 2,7Ghz-re (nemtom mennyi fsb), így ha az alapórajelet visszavettem asszem 709-re, kiadta véglegesnek adjusted 999Mhz-et.
    Feszültségeket hagytam emelt szinten, mint a 3Ghz/1Ghz-esnél volt. És egyből kikapcsolt a gép. El se indult... Ki kellett vennem az elemet :)
    Így ez felejtős. V.színű nem volt meg a jó fsb memória arány...
    Lehet inkább feladom :)
    Még azt kipróbálnám esetleg, hogy visszaállítom a 3Ghz 333fsb 1,401volt / 1Ghz 2,1 voltos értéket, amin ugye elmegy - de 40 perc után megfagy - és emelek a feszültségen, hátha az kevés neki...
    Mást már nehezen tudok elképzelni. Nem fogom lépésről lépésre emelgetni, mert azzal elmenne 2 nap is + a stabilitás tesztek stb... =/

    Igen, már 2,5 éves az alaplap... 35-40 rongy körül volt anno.... =/

Új hozzászólás Aktív témák