Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KTTech

    veterán

    válasz PuMbA #40344 üzenetére

    A 40D és az 5DmkII nem a modellciklus elején került hozzám (utóbbi majdnem Nikon D700 lett... akkor épp nem volt rendszerem, szabadon választhattam volna, de több Canonos ismerős volt, akiktől tudtam obit kölcsönkérni :D ), így vehettem volna használtan is. A 350D és az RP nem volt kérdés, frissek voltak.
    Viszont a mechanikai zárak erősen véges élettartamúak, így nem akartam kockáztatni, ma se tenném. A 40D-nél így is sikerült belefutnom zárhibába 20E expó környékén - 100E expóra tesztelt zárról van szó -, ráadásul egy esküvőkiállítás közepén (a 350D húzott ki a sz*rból, ami félhivatalosan 50E-t tudott).

    Objektíveknél is volt már szalagkábel szakadásom többször (Sigma 18-125, 17-70), IS meghibásodás (Canon 17-55/2.8 IS, 40+tréfa javítás, 10 éve, az 1 év 1 hónapos, 300E-es objektíven), AF problémák (pl. imádtam volna a Sigma 50-150/2.8-at, ha tudott volna pontosan fókuszálni). Most épp a 24-105/4L IS modulja kezdte el rázni magát időnként... De vakuhalál is volt már nálam (Metz 58AF).

    Szóval jobb az óvatosság, fényképezőgépet, számítógépet csak újat veszek :D - de a kocsikkal is hasonlóan meg szoktam szívni.

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Új hozzászólás Aktív témák